Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

MuHaBBeT KuŞu üReTMe ÇiFTLiĞi BiLGiLeRi - 13.sayfa

DEĞERLİ hepsievcil.com ÜYELERİ TEKNİK ANLAMDA MUHABBET KUŞU ÜRETİMİ HAKKINDA PROPLEMLERİNİZİ BURAYA YAZABİLİRSİNİZ.GÜNLÜK OLARAK SORULARINIZA BURADAN CAVAP YAZACAM.SAYGILARIMLA VETERİNER HEKİM HİKMET TOPAL

img

hikmet

20 yıl 11 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

gurkankurtay erkeği 1 ay boyunca ayır.dişi de yerde kafeste kalsın.sonra bir araya bırak ve dişiye nijer tohumunu yüzde 10 olacak şekilde ver

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

Hikmet bey bana 1 çift muhabbet kuşu geldi (erkek tepeli dişi düz öyle olması gerekiyormuş ) belçikadan daha gençler yani belki eş bile değillerdir kafese koydum ikisi yanyana sorun yok yani birbirlerini dövmüyolar yanlız erkek çok durgun kafeslerine kalamar kabugu kuş için kum mama ve yemlerini koydum yuvalıklarıda takılı yanlız erkek ses çıkarmıyor sanırım stresten yapmam gereken tavsiye ettiğin ve üretim için yapılacak bişeyler varmı ?

img

aliverovic

18 yıl 6 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

2007 bilezik dişi 2008 bilezik erkek ingiliz ırkı hollanda menşei bir çift şow kuşum var.erkeğin kuyruğunda tüy dönmeleri var.en son birini genta ampul ile bi süre kuruduktan sonra kistli denen kısmı alıp,tentürdiot ve teramisinle tedavi ettim .fakat diğer kuyruk tüyleride patlamıyo .yem kaliteleri vitamin mineral takviyeleri yüksektir.temizlik bakımı yeşillik havuç meyve takviyeleri dönüşümlü yapılıyor fakat kuşlar kızışmıyor .kuşları nasıl kızıştırırım?dişi kuyruğu olmadığı için erkeği beğenmiyor olabilirmi?daha ne yapabilirim ?cevap yazarsanız sevinirim saygılarımla.......

img

makedon

15 yıl 4 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba ; Hikmet bey herkese yardımcı oluyorsunuz.Sağolun varolun bu arada Poyraz kardeş hayırlı olsun :) ilk heyecanını bende yaşamıştım ancak sonradan kuşlarım sakat oldular:( sebebini bir türlü anlamadım gitti. Hikmet bey Konuşan kuşların çifleşmede sorun oluşturacağından bahsetmişsiniz benimde bir çift muhabbet kuşum var. Çok seviyorum üretmek de isterdm ama bayan için zor bir durum olsa gerek :) Erkek kuşum çok alışık bizlere ve şu ana kadar hiç bir kuşta görmediğim konuşma kapasitesine sahip sürekli konuşuyor cümleler kuruyor tel da izlettiğimde kimse inanmıyor eve getirmek zorunda kalıyorum:) yanına bir dişi aldım.Bazen dişiyle oynadığında herkesi tebessüm ettiriyor iltifatlarıyla ( aşkım tatlım , bitanem , öpücük ver , ben çok güzel kuşum hoş bir görüntü oluyor.. :))) Dişiylede ilgileniyor ancak dişi yeni yeni pas veriyor anlaştıkları görüyorum ancak dişimin gagasının üstü çukulata renginde çok koyu kahve ilk defa böyle bir dişi gördüm.Çokmu yaşlıdır acaba ancak tüyleri ve ayakları çok pürüzsüz genç gibi dilerseniz resimde ekleyebilirim.. Yuvalıkları var sadece sabahları dişi yuvayı kontrol ediyor zaman zaman korkak bir şekilde yuvalığa giriyor ama çiftleşmek istemiyor. nijer tohumu duydum kullansam işe yarar mı? ve sürekli yemlikteler yemleri bitti mi diye bakıyorum ama dolu aacaba yemi sevmedilermi..çok mu soru sordum:)) İşinizde başarılar dilerim.. Sağlıcakla.

img

vooliiv

15 yıl 4 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selamlar hikmet bey bir konu hakkında sizin adresinize mail atmıştım ama ne yazık ki sizden cevap alamadım şimdi sizin tecrübenize ihtiyacım var ve bu göndermiş olduğum mail konusunda bana yardımcı olursanız size minnettar olacağım.en kısa zamanda mümkünse cevabınızı bekliyorum.size ve tüm mubiş severlere saygılar. [email protected]

img

kartalkaya

15 yıl 4 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

30 CİFT MUHABBET KUŞUM var sorunum kuşlardan bazılarında yavru buyumeden baba veya anne tarfından ölduruluyor. bazı kuşlar 5 veya 6 yavru cıkması rahmen yem yemeye başlamadan anne veya baba tarafindan ölduruluyor ciftler tekrar yumurtluyor bazilari yumurta varkende yavrusuna bakıyor. yemler karişik aspur ekmek marol kırmızı biber burokoli gibi besinlerle besliyorum. sorun ne ola bilir tşkler

img

uzunnet

16 yıl 1 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hikmet bey ben izmirden muhabbet kuşu üreticiliği yapmaktayım 60 cift kadar kuşum var.yem olarak askur kullanıyorum kuşlarımda iki nci sefer oluyor solunum yollarında problem meydana geliyor burada veterinerlere sorduğumda öle dediler hatta birtanesine otopsi yaptırdım soluk borusunda iltahapla karşılaştık ve ciğerlerinin deforme olduğunu gördük şuan baytiril ve vitaform kullanmaya başladım 5 gün süre ile baytirile dewam edicem sizinde fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi öğrenmek istedim ayrıyettende salmamda dezenfektanda kullanıyorum veterinerin önerdiği bir dezenfektan yardımlarınız için şimdiden teeşekkür ederim

img

arno79

16 yıl 5 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

aliverovic Erkeğin hareketlenmesi için yanında yükses sesli Tv veya radyo açarsanız erkek suskunluğunu bozar

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

makedon Tüy parlaması genetik olarakta olmayabilir.Yüzde 10 luk nijer tohumu öneriyorum

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

VooliiV Dişinin burnu koyu kahverengi ise çok iyi damızlık olduğunu gösterir.Doğumdan sonra bu renk pembe beyaz ve tekrar kahverengi olur.Önemli olan kahverengi burun etrafında mavi veya mora yakın bir çember olmamasıdır.Çünkü kahverengi burun etrafındaki mavilik kuşun çok yalşlandığını ve yumurtalarından çıkan civcivlerin olmayacağını gösterir

img

hikmet

ÖZEL MESAJ