Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

ya bunlar yemek yemiyoo!!!

ya arkadaşlar ben 2 tane kaplumbağa aldım 2 side hiç bişi yemiyolar sadece koklayıp bırakıyolar bunun nedeni ne olabilir??

merhaba arkadaşım kaplumbağalarını yeni mi aldın?

img

kelebelik

16 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kapluşunuz hastalanmış.

img

temmuzk

17 yıl 8 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Verilen bilgi çok yetersiz olduğu için kuvvetli bir tahminde bulunmak zor.
Nasıl bir ortamda bakıyorsunuz donanımlarınız tamam mı ? Yem olarak ne verdiniz. kelebelik in sorduğu gibi kaplumbağalar kaç gündür sizdeler.
Temmuzk nın dediği gibi hasta olabilirler , ısı eksikliği nedeniyle yemiyor olabilirler , stres altında olabilirler , yemi beğenmemiş olabilirler. Herşey olabilir.

img

frozen

18 yıl 4 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kaplumbağanı yeni aldıysan muhtemelen yeni ortamına alışamadı bende ilk aldığımda bir ay yem yememişti ama hergün yem ver ve ağzının önüne doğru ver yemi zamanla alışır.

img

kelebelik

16 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim kapluşum karides ve kıyma yiyor sen ne veriyorsun

benimde 4 günlük bi kaplumbağam var ve hiç birşey yemiyor çok üzülüyodum içim rahatladı biraz okuyunca işallah alışır ben ona alıştım bile :D

sen ona yınede yem ver.hatta yemı ufala onlerıne at onlar bı sekılde o yemı alırlar zaten ama sakın uykuya yatırma hele ufak ve yem yemıyorsa...

img

curly

16 yıl 11 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben aksam yazdım ama daha ulasılmadı buraya cok şişti demstm ögrendım kı cok yem vermısım ve simdi isal oldu sanırım bana bişi olmaz 1,2 gun yem verme dedıler ne yapmalıyım bıde sıze danısmak ıstedim

img

persan

16 yıl 11 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

nasıl uykuya yatırmıcam ama uyuyo üstelik bebek olmasına rağmen kıyma dan başka bırsey yemıyor bunun sakıncası varmı