Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

ya bunlar yemek yemiyoo!!! - 5.sayfa

ya arkadaşlar ben 2 tane kaplumbağa aldım 2 side hiç bişi yemiyolar sadece koklayıp bırakıyolar bunun nedeni ne olabilir??

kapluşlarda doyma diye bişey yok.arkadaşlar ya benim kapluş hasta oldu hapşırıyo.2 haftadır yem yemiyo ne yapıcm bi bilginiz var mı

img

superisi1

16 yıl 9 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

meraba bnm 2 tane kaplumbağam vr hiç yemek yemiyorlar kurututulmuş karides önerdiler ama onuda yemiyorlar ve suyunu düzenli olarak değiştirmeme rağmen çok kokuyolar yardımcı olursanız sevinirim

img

mmugee

14 yıl 6 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mmugee, forumu özellikle sabit konuları okudun mu ? Anladığım kadarıyla kaplumbağalarını yeni aldın ve soğuk su dolu plastik bir kapta bakıyorsun. Satıcının dedikleri yalan biraz forumu oku, anlamadığın yerleri ayrı bir başlık açarak sor, tamam mı ?

img

huleyn

16 yıl 3 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba 7 aylık su kaplumbağam var. Bu aylarda hastalandı, gözleri şişti ve iştahsız. Sadece karidesle besliyorum, lambası veya vitamin v.b kullanmıyorum, yardımcı olurmusunz?

img

legend95

14 yıl 6 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benimde su kaplumbağam var. bir buçuk ay kadar oldu alalı. 6 cm boylarında. genelde kullanılan kaplarda besliyorum. su seviyesini ne kadar tutmalıyım? son 3 gündür birşey yemiyo. eskiden yemi görünce koşardı almak için ama suyunda yenmemiş yemleri var...bilinçsizce birşey yapmak istemiyorum ne önerirsiniz?

img

beguum

11 yıl 8 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Petshoplarda satılan o aptal kaplarda kaplumbaga BESLENMEZZ !!! 

off ooff anlatamadık yıllarca 

kardeşim bu hayvanlar (singapur su kaplumbağası) tropikaldir. 

Su sıcaklıgı 24 derece ve üstü olmalı kapta ısıtıcı kullanamazsın ayrıca filtre lazım .. kuru bolge lazım ... 

off offf 

beguum yazdı :

benimde su kaplumbağam var. bir buçuk ay kadar oldu alalı. 6 cm boylarında. genelde kullanılan kaplarda besliyorum. su seviyesini ne kadar tutmalıyım? son 3 gündür birşey yemiyo. eskiden yemi görünce koşardı almak için ama suyunda yenmemiş yemleri var...bilinçsizce birşey yapmak istemiyorum ne önerirsiniz?

img

repti

11 yıl 8 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ