Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

ya bunlar yemek yemiyoo!!! - 3.sayfa

ya arkadaşlar ben 2 tane kaplumbağa aldım 2 side hiç bişi yemiyolar sadece koklayıp bırakıyolar bunun nedeni ne olabilir??

bende dün iki tane su kaplumbağası aldım arkadaşlar. daha çok küçükler kabukları bile yumuşak. kabuk sertleştirici döküyorum sularına bi de sadece yemleri var onu veriyom ama yemiyolar. siz domates falan mı veriyosunuz ne hoş. bişey olmaz mı

img

ahhhtamara

16 yıl 11 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ahhhtamara daha yeni almışsın kaplumbagalarını o yuzden 4 5 gun yemek yemezler merak etme sakın ölür die onlar uzun zamn yem vermeden durulrmış telaş yapma

img

persan

16 yıl 11 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kabuk sertleştirici sürmeyin. Forumda bu konuyla ilgili çok yazı var zaten. Bol bol güneşlendirin kabuğunun sertleşmesi için. Yeni aldığınız için bikaç gün yememesi normal. Bende geçen gün yeni bi tane aldım ama maşallah ne bulsa götürüyor. Ortama alışınca yiyeceklerdir kesin.

img

kame

17 yıl 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hala yem yemediler.çok yeniyim daha ama içim rahatladı. bugün güneşe çıkardım 1 saat kadar çok mutlu olduklarını hissettim. taşın üzerine çıkıp güneşlendiler. kabuk sertleştirici ilacın zararı mı var neden vermeyin dediniz?? ben kabuğuna sürmüyorum su değişiminde suya bir kapaktan az ekliyorum. yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim

img

ahhhtamara

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar bide bişey sorucam 7-8 cm`lik bi kaplumbağ için su seviyesi nasıl olmalı?

neden kimse bana bu konuda bilgi vermiyoooooooo:(((

arkadaş su seviyesi en az beş litre olmalı(böle diye 5 litre koyma)5 ila 16 litre arası olmalı

benim şaban`da 1 hafta bişey yemedi.ben çok tedirgin olmuştum ölecek diye şimdi gülüp geçiyorum.telaşa gerek yok ! bu kabuklu şeyler2-3 hafta yemeden dayanabilir.yemek yememesi ortam değişikliğinden kaynaklanabilirveya stresten.sen hergün 3-4 tane kurtçuk veya küçük sebzeler ver (küçük parça halinde)ikisine de.1 hafta sonra canavar gibi olurlar:)

img

hakan

22 yıl 1 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Domates ve kirazdan sonra karpuz da favorilerimiz arasında. Hem yediriyorum hemde korkuyorum bişey olurmu diye????

img

kame

17 yıl 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben sadece yem veriyorum karpuzu nası veriyorsunuz suya mı atıyorsunuz.benimkiler 1 haftadır yemi bile yemediler hiç . bugün kırıntı haline getirdim verdim daha yemediler bakalım. açlıktan ölecekler. nasıl sebzeler verelim

img

ahhhtamara

ÖZEL MESAJ