Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

ya bunlar yemek yemiyoo!!! - 2.sayfa

ya arkadaşlar ben 2 tane kaplumbağa aldım 2 side hiç bişi yemiyolar sadece koklayıp bırakıyolar bunun nedeni ne olabilir??

İshal gıdaya bağlı olarak mı oluştu sebebi nedir bilemiyorum. Seranın DİROPUR diye sürüngenlerde ishale karşı bir ilacı var. İshal hemen geçmezse yani o anlık bişi değilse ertesi günde devam ederse kullanabilirsiniz. Benim SERA DİROPUR kullanım tecrübem yok ama ürünü isminden biliyorum.
Şişme hoş değil sürekli ağır proteine dayalı yanlış beslenme nedeniyle böbrekler iflas ederse de boyunda şişme oluşur. Obezitede ayrı bir sorun hayvan kendi kabuğu içinde sıkışıyor akciğerlerde sıkışmadan dolayı sorunlar başlıyor.
Beslenmeyi azaltın daha ziyade sebzeye vermeye çalışın. Salatalık vermeyin o da ishal yapabilir.

img

frozen

18 yıl 5 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bana 1 2 gun bişi verme dedıler gecer dedıler yanı sebze suan vereyım mı ayrıca boynundada şişme oldu bişi daha bişi olmaz dımı kplumbagama

img

persan

16 yıl 11 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

frozen sen nasıl beslıyorsun kaplumbagalarını ne zamn ne verıyorsun yardm edersn cok sevinirim.

img

persan

16 yıl 11 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sadece kıymamı yıyor kendı yemını falan marul falan yemıyor mu hıç.ben arada tavuk parcası falanda verıyorum.ya benım ufak bır kaplumbagam vardı yenı almıstım hıç ama hıç yem yemedı ve uyumaya musaıt ortam olsa yanı rahat bıraksam hep uyuyacak agzına ufalayarak verdım hep yemlerı su yoluyla alır dedım... sonra bırazda uyusun rahat bırakıyım heralde bısey olmaz dedım (ya uyumasından bısey olmazda korkum hanı yem yemıyordu ya besın alamıcak ondan)sonra uyutmam o uyutma öldü! Tabı 1 2 gun uyuma degıldı bır hafta falan olmustu kıştı bır de.ama bıtane daha kaplumbagam var o harıka oburunda tekıdır ve cok saglıklı aman nazar degmesın.bıraz buyusun oyle uykuya yatsın ama yemesınde falan sorun yoksa bısey dıyemıcem sen bılırsın.

img

curly

16 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bak simdi, cok huzursuz oldum, boyunda sislik bobrek yetmezligi falan. Tek kaplumbaga olmasinin en kotu yani sanirim bi tuhaflik olunca digeriyle karsilastirip anlayamamak. Melek`in de boynunun altinda hep olan bi sislik var, ama boyle kese gibi bisey, belli poziyonlardayken gorunuyor, sisip iniyor. Ama baska bi hastalik belirtisi yok, son derece hareketli. Nedir bu, normal bisey mi, forumda da aradim, bisey bulamadim, cok endiselendim, acaba atlayip acibadem`deki veterinere gotursem mi?

img

pinar1112

17 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar kapluş hala kıymadan başka şey yemiyo bi zararı varmıdır endişe ediyorum lütfen yardım

Mennion
Su kaplumbağası için kıyma zararlı tabi. İlerde böbreklerde iflasa yol açar. Başka ne verdin yemedi bilemiyorum ama kaliteli özel yemlerden denemelisin

Pinar1112
Merak etme birşey olduğunu sanmıyorum böbrek iflasında tüm boyun yüzük gibi şişiyor hatta hayvan boynunu içeri çekemiyor. Boyunda görülen şişip inen bölüm kaplumbağanın içerde depoladığı oksijen yüzünden oluşuyor böbrek iflası ile alakalı bir durum değil.

Persan
Benim su kaplumbağam yok evde su kaplumbasına bakılmasına ve bu ticarete karşıyım. Su kaplumbağalarına bir nebze olsun yardımcı olmabilmek için yazıyorum. Forumda yazdığım su kaplumbağası hakkındaki bilgiler yabancı sitelerden edindiğim teorik bilgiler. Benim 2 kara kaplumbağam var

img

frozen

ÖZEL MESAJ

aldığım yemde kaliteli aslında ama önerebileceğiniz bi yem varsa söylermisiniz lütfen:(kıymadan başka marul verdim yemiyo yeminide ufalayıp vermeme rağmen bıkere bile yemedi ama peynir vermiştim peyniride yemeğe başladı sırf penır ve kıymayla beslenıp ölmesınden korkuyorum:(tospiş daha minicik:( yeni ortamlarına alışması bu kadar uzunmu sürüyo acaba oyuzdenmı:(

Kıyma ve beyaz peynir en verilmemesi gereken 2 besin. Yağ ve tuz çok zararlı. Kurutulmuş karides yada Sera-Tetra marka yemleri dene. Yavru kaplumbağalar bir çok kez sebze türü şeyler yemez zaten.

img

frozen

ÖZEL MESAJ

Kapluşlara domates ve kiraz verebilirmiyiz? çok severek yiyor benmki

img

kame

17 yıl 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ