Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

ayşegül07 ve diğer kapluş sevler lütfen yardım - 2.sayfa

kaplumbağamı akvaryumda besliorum ısıtıcı war kuru bölge war kuru bölgnn üstünde lamba war ama yemini yemio ve bazı hastalık belirtileri gösterio veterinere götürdüm üştmüştür mevsm değişkliğinden dedi çok küçük olduğu için iğneyle veya hapla teadvi olmaz dedi sen nasıl iyileştrdn ayşegül nolur yarım onsuz yaşayamam o bnm herşym

img

busefistik

14 yıl 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tmm en ykn zamanda antibiyotik alcam we 1 çağ bardağı suya 2 veya 3 damla antibiyotik damlatcm snrada kapluşumu içne koyup 15 dk bekltcm ve bu işlemi 12 saatte bir uygulayacağım kaplumbağa antbiyotkli suyun içne koyrkn çay badağınamı koycm kaplumbağayı yoksa kaba mı tek anlamadığım bu

img

busefistik

14 yıl 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

akvaryumda besliorum ısıtcısı var normalde 27 derecdydi ama hasta olduğu için şuan 30 derecede kuru alanıda var kuru alanın üstünde florasan lamba var sanyu turtle stick yem veriodum sabah 2 akşam 1 bazende karides bazende tavuk veriorum ama işde 3,4, gndr yemio o ayrı

img

busefistik

14 yıl 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Şu mutfakta kullandığımız kaseler var ya, ya da çokokrem kasesi falan öyle bir kaba koyup akvaryumdaki ılık sudan koyarsın.kabı da kuru bölgenin üzerine yerleştirirsin. 10-15 dakika bekletirsin. Su yüksekliği kaplumbağanın üzerine biraz çıkmalı. Bildiğim kadarıyla floresan lamba ısı vermiyor. Isıtıcı lamba şu bildiğimiz masa lambalarından olmalı. 40 veya 60 wattlık bir soft (yani şeffaf olmayan beyaz)ampul takılmalı. Elimizi kuru bölge üzerine koyduğumuzda orası ılık hissedilmeli. Yoksa sürekli kuru bölge üzerinde duran kaplumbağamız hele de hastaysa daha çok üşütebilir. Bir de zaman çok önemli her geçen gün hastalığı biraz daha ilerliyor. Dikkat her an onu kaybedebilirsin.

img

asegul07

14 yıl 7 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

http://img231.imageshack.us/img231/5121/dsc02542nw2.jpg Bu resim (eğer doğru yükleyebildiysem :D ) olması gereken ısıtıcı lamba resmi.

img

asegul07

ÖZEL MESAJ

tmm bugn antibiyotik alcam he bu arada hani başkasınn kaplubağasına bkblrm demiştn yha biri başlık açmış bedava kaplumbağa + yem + vitamin die istersn onlrı alblrsn

img

busefistik

14 yıl 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

TETRASİKLİN ANTİBİYOTİK ALTIM 2 ÇAĞBARDAĞI SICAK SUYA 5-6 KÇK DAMLALARLA DAMLATTIM 15 DK BEKLTTM UMARIM İŞE YARAR BU ARADA İLAC KAPSU ŞEKLİNDEYDİ KAPSÜLÜNÜ ÇIKARIP İÇİNDEKİ TOZ MADDEYİ SUYLA KARIŞTIRARAK VERDİM BİDE İLAÇLI SUDA 15 DK FAZLA KALSA OLMAZMI YANİ 15 DAKKADA O SUDAN İÇERMİ YADA İÇTİĞİNİ NASIL ANLARIZ FAZLA DURSA BİŞEY OLUR MU İLACI KULLANMADAN ÖNCE VETERİNERE GTTİM BAŞKA BİR DOKTOR VARDI BENCE KULLAN DEDİ KAPLUMBAĞANI KURTARABİLİR DEDİ YEMK YEMEMEYE DEVAM EDERSE ÖLEBİLİR DEDİ HALEN BİŞEY YEMEDİ BUGN 1 HAFTA OLDU NASIL YEDRCM YA YEMİO

img

busefistik

14 yıl 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sıcak su derken ılık su ylnş anlşılmasın

img

busefistik

14 yıl 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

birde bu ilacı nerde sakliyim norml dursnmu odada yksa buz dolabına mı koyiyim

img

busefistik

14 yıl 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

oda sıcaklığında sakla,zaten yazar kutusunda saklama koşulları.15 dk yeterli bence,başında bekliyorsan içtiğini farkedersin,ağzını oynatır su içerken.yem yemeye başlarsa yemini de o sudayken verirsin.

img

thedamned

14 yıl 11 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İlaç dozunu çok iyi ayarlamalısın. Çünkü bu ilaçlar insanlar için, 60 kiloluk bir insana verdiğimiz ilaçla 10 gramlık kaplumbağaya verilen aynı olamaz tabii ki. Bu yüzden sudan çok az içmiş bile olsa ona yeter de artar bile. Bence bu yüzden çok fazla ilaçlı suda kalmasına gerek yok. Kapsül şeklindeki ilacı buzdolabında saklamana gerek yok. Tam ben yazarken başka bir arkadaş ta aydınlatmış seni, tekrar gibi oldu ama silmek istemedim. İnşallah bir an önce iyileşir. Zaten ilaç iyi gelirse birkaç güne kalmaz yem yemeye başlar. Kaplumbağasını vermek isteyen arkadaşın mesajını ben de okudum ama şu an, oldukça büyük olduğunu tahmin ettiğim üç kaplumbağaya bakmaya kendimi pek de hazır hissetmiyorum doğrusu. Boncuk`u hala unutamadık diyebilirim. Aslında mesajı alır almaz benim de aklıma geldi bağlantı kurmak ama cesaret edemedim doğrusu..:S Neyse iyi geceler...

img

asegul07

ÖZEL MESAJ