Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Kaplumbağa ve akvaryum resimleri.Sizin olsun olmasın önemli değil bizimle paylaşın sadece. - 8.sayfa

Arkadaşlar bu sayfaya sizin olsun olmasın akvaryum ya da kaplumbağala resimleri ekleyebilirsiniz önemli olan bu güzel hayvanları tanıyalım ve daha hoş,güzel fikirler elde edinip yaşama alanlarını zenginleştirelim.

img

by_falcon

19 yıl 2 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

falcon benimde 2 tane şekermi şekerim var plastik yuvadalar dediklerini okudum akvaryum alıcam ama ben balık yemi (japon balığı) veriyorum satıcı öyle söyledi sizin gibi kurt yemlerden de yok buralarda...başka ne verebilirim sizce=? yniyim de bukonuda :)

img

şokşeker

18 yıl 7 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

:) Aramıza hoşgeldin !!! Bende japon balığı yemi veriyorum rulo gibi (pond)emlerden.Rengi sarı gibi :) ama ayriyetten kaplumbağa yemi veriyorum oda rulo şeklinde küçük ama yeşil renkte.Ayriyetten ette yerler ben tatlı su balığı veriyorum aradabir.Akvaryumda kovalıyor yakalayıp yutuyo:)Sebze vermelisin herşeyi yerler.Marulu seviyorlar benimkiler.Havuç veriyorum.ufak ufak kesip.Ayrıca vitaminler satılıyor yemlerinin üstüne damlatıp veriyorsun.haftada 2 kere öyle yemlerine vitamin karıştırıyorum.Ama bilki salam sosis bayılıyorlar ama akvaryum kirleniyor diye nadir olarak çokaz veriyorum zararı yok yani.Akvaryum almanı kesinlikle öneririm daha kıpır kıpır oluyorlar canlanıyorlar:)sularını ısıları sabit kalmalı 28 derece ideal.Filtre ve ısıtıcı lazım önemli olarak.ve üzerlerine çıkacak kaya ve günün büyük bölümü açık kalacak bir ışık.Ben masa lambası açık bırakıyorum kayaya çıkıp kurulanıyorlar.Bunlar şuanda aklıma gelenler,kurtlara gelince ben sana ne yem verdiğimi yazdım çokta sağlıklılar illa kurt lazım değil :)

img

by_falcon

ÖZEL MESAJ

Bu linkte sana çok yardımcı olacaktır uzun ama yararlı işine yarayan kısımları okumanı tavsiye ederim :) http://www.hepsievcil.com/App/Forumlar/Cevaplar.aspx?KRef=5&FRef=30&BRef=8495

img

by_falcon

ÖZEL MESAJ

İlk resim dişi, ikincisi erkek kırmızı yanak su kaplumbağası. (trachemys sricpta elegans) kuyruğa, tırnaklara ve kabuğun kuyruğa yakın olan kısmındaki açıklıklardaki farka dikkat edin lütfen.

Dişi su kaplumbağasıErkek su kaplumbağası

img

beppomomo

18 yıl 10 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dişi erkek ayrımı konusunda yardımcı olacaktır.tşk

img

by_falcon

ÖZEL MESAJ

slm şokşeker,

benim görüşüm kaplumbağalara balık yeminin verilmesinin doğru olmadığıdır. Balık yemi kaplumbağanın karnını doyuracaktır ancak beslenmesi açısından hiçbir faydası olmayacaktır. Kaplumbağaya yağlı ve mayalı yiyecekler verilmemelidir. Karaciğerleri bunu kaldıramaz.  Aşağıdaki linkte sana bakım ve beslenme konusunda yararlı bilgiler bulacaksındır.

Kaplumbağa Bakımında Referans Linkler

img

beppomomo

18 yıl 10 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

beppo ben 3 senedir balık yemi veriyorum bişey olmadı.Balık yemleri zararlı şeyler içermiyo bildiğim kadarıyla.Kurutulmuş besinler içeriyor.Zararı yok yani duymadım balık yeminden ölen kaplumbağayı.Ve bildiğim bütün insanlar besliyor büyük kaplumbağaları 15 cm gibi.Görüşüne saygı dyarım ama normal kaplumbağa yemi alana kadar vermesinde sakınca yok değişimli olarakta verebilir sorun olmaz...

img

by_falcon

ÖZEL MESAJ

Selam arkadaşlar yine resim ekliyorum .Eğer kapluşunuza iyi bakıpta büyütürseiz ilk resimdeki gibi büyüyebilir :))

img

by_falcon

ÖZEL MESAJ

selam arkadaşlar bendekı kapluş fotolarını da göndermek ıstıyorum ama beceremıyorum mail adresınızı verırsenız oraya gönderebılırım benım ıçın yayınlarsınız???selamlar

img

dere

18 yıl 8 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam; [email protected] bana yollarsan resmini senin adına yayınlarım.sayfa 1 veya2 de nasıl yollanacağı hakkında bilgiler var istersen bir oku

img

by_falcon

ÖZEL MESAJ