Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

BILDIRCIN KAFESİ İMALATI

SELAM HAYVANSEVERLER KENDİ ÜRETİMİMİZ OLAN BILDIRCIN KAFESLERİ 2,3,4,5 KATLI OLUP YUMURTA VE BÜYÜTME KAFESLERİDİR.DEMONTE OLDUKLARI VE KOMPLE PASLANMAZ KROM MALZEMEDEN YAPILDIKLARI İÇİN ESTETİK VE BİR O KADARDA SAĞLIKLIDIR HAYVANLARIN SIŞKILARI DİREK AYRI BİR BÖLÜME DÜŞER VE ONLARIN ÜZERİ BASMASI ENGELLENMİŞTİR.OTOMATİK SULUK SİSTEMİ OLDUĞUNDAN DEVAMLI TEMİZ VE SERİN DU İÇİMİDE VERİMİ ARTTIRMAKTADIR.İRTİBAT TEL :0 535 492 20 35 E-MAİL :[email protected]

img

arifgirgin

15 yıl 8 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhabalar... ben bıldırcın keklik sülün işine ilk defa gireceğim. kafes yapımı ve bakımları hakkında bilgi verebilirmisiniz_?

img

hage

15 yıl 7 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tabiiki bildiğim kadarını paylaşmak isterimbu türler öncelikle kuş oldukları için biraz daha nazlıdırlar diğer kanatlılara nazaran iklim şartlarını ayarlamanız gerekir bıldırcında keklikte sülünde soğuğu sevmez özellikle kışın kapalı bir yerde muhafaza edip havalanmasına dikkat edilmeli bahsettiğimiz her üç türünde kafeslerde bakımı verim açısından daha olumlu olmaktadır.kafes yapımındada biz üreticiyiz kafes sistemlerimizde komple paslanmazdan olup hayvanın temas ettiği yerlerde boya yoktur.otomatik suluk sistemiyle taze ve temiz su içimi sağlanmış dışarıda duran yemlik sistemiylede yemin temizliği ve ziyan olmaması önlenmiştir ayrıca yumurta kafeslerimizde yumurta öne düşer ve kırılma riski önlenmiş olur.bunun dışındada e-mail adresiniz varsa dosya olarak kafeslerin resimlerini size yollayabilirim kendiniz de yapacaksanız oradan daha iyi bilgi alabilirsiniz parçalar konusundada yardımcı olabilirim kafes için.ilginize teşekkü[email protected]

img

arifgirgin

ÖZEL MESAJ

Hage rumuzlu arkadaş, bu işe yeni başlıyorsan sana kafes yapımını tavsiye etmiyorum. Çünkü ben nisan ayında getirttiğim bıldırcınları kendi yaptığım kafese koydum. Kafes ölçülerini, yönünü, ışığını vs. hepsini internetten edindiğim bilgilerle yaptım. aradan bir ay geçtikten sonra dikkatimi çeken bir olay oldu. Bizim bıldırcınlardan 4-5 tanesinin ayaklarında birer parmakları eksik. Meğerse benim yaptığım kafesteki tel tabanda telin mm. si inceymiş. Esnek tel olduğu için bıldırcının ayağı telin gözeneğine düşüyor ve ince tel hayvanın ayağını bıçak gibi koparıyor. Ben gibi vicdan azabı çekmektense ilk seferde hazır yapılmış kafes satın al.

img

acemi64

16 yıl 10 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arifgirgin kardeşim, sana söylediğim kafesin etrafı büyütme kafesi etrafı gibi olacak. Yani yumurta kafesi yapacaksın ama çevre koruması büyütme kafesi gibi olacak.

img

acemi64

ÖZEL MESAJ

ben söylemek istemedim çünkü imalatını yaptığım için,yanlış anlarsınız diye düşündüm acemi64 arkadaşım teşekkür ederim çok önemli bir konuya değinmişsiniz.hayvanların acı çekmesine bende hiç dayanamam çünkü ağzı var dili yok derler ya acılarını anlatamazlar.kolay gelsin tüm hayvanseverler!

img

arifgirgin

ÖZEL MESAJ

Arif girgin kardeş ürettiğiniz bıldırcın kafeslerinin kalitesini ve piyasa fiyatlarının da altında ürettiğinizi biliyorum. Ancak Uşak ili dışından sürekli görüştüğüm kanatlı hayvan yetiştiricilerinin bir talebi var. Onu buradan dile getirmek istiyorum. Malum piyasalar dengesiz. Para her zaman bulunmuyor. Bu işe yeni başlayan arkadaşlarımız da bu işe çok büyük parayla girmiyorlar. O sebeple fiyatlarda bir ayarlama yapmanız mümkün mü? Ayrıca iller arası kargo fiyatlarını ve hangi firma ile çalıştığınızı belirtirseniz sanırım bir çok arkadaşı da bilgilendirmiş olursunuz. Saygılar...

img

acemi64

ÖZEL MESAJ

arifgirgin Dostum.. aydınlatıcı bilgi verdiğiniz için size kok teşekkür ederim. Hage dostum: şayet yeni bu işe başlıyacaksan bende fikrimi söylemek isterim diğer dostların fikirlerine ek olarak.Şayet bu işi ticaret boyutunda geniş yapacaksan biraz masrafa katlanacak ve dostların dediklerine uymanı tavsiye ederim.ama hobi amaçla yapacaksan kimsenin dikkate almadığı bir konu Bıldırcın erkeklerinin ve dişilerinin seçimine çok dikkat etmen lazım.bir çok satıcı(Dürüst satıcılar hariç)çift diye sana ikisi erkek veya ikisi dişi bıldırcın verebilirler.Bıldırcınlarda 1 erkeğe 5 dişi orantısını dikkate almanı tavsiye ederim.Erkeklerin çoğunluğunda bir birlerine zarar verdiklerini gördüm yaşadım.cinsiyet ayrımı çoğunlukla ya erkeklerin ötümü veya anüs kısmından bakılıp ayırt edebilirsin.Erkekler kekliklere benzer ötümleri vardır.dişilerde ötüm olayı yoktur.sadece ciyak sanki tavuk civcivi gibi ses çıkarırlar.Ayrıca yem konusuda çok önemli.Muhabet kuşu veya kanarya yemi gibi yemleri yer yani tohum türlerini ve piyasada satılan civciv yemini çok severler. Bol yeşillik çim vermen gerekir.Tavuklar gibi toprakta eşelenmeyi çok severler bu esnada bazı bit pire türlerinden arınmış olurlar.Yumurtalarını kafes içine gelişi güzel yaparlar.Tavuklar gibi belli bir yere nadir yaparlar.Anlıyacağın her zevkin bir uğraşı ve sabrı gerektiren bedeli vardır. Şunuda ayrıca belirtmek isterim :Tabiyatta bulunan bıldırcınlar çiftlik bıldırcınlarından biraz küçüktür.Ayrıca bazı ön yargıyla bıldırcın yumurtasının astım hastalığına iyi geldiği için beslendiği inancı vardır. Belki yabani olanlarda vardır çünkü tabiyattaki bıldırcınlar her türlü yeşilliği ve tohum ile besleniyorlar. Ancak çiftlik bıldırcınları normal çiftlik Tavukları gibi klasik dediğimiz yemleme sistemiyle beslenmektedir.Bu konuda netten araştırıp ona göre bu işe girmeni tavsiye ederim. ayrıca bıldırcın yumurtasının kabuğu bir çok türe göre narindir. şayet çıkarmak istiyorsan kuluçka makinesi tavsiye ederim. saygılar

img

bahtiyar02

19 yıl 8 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sn:acemi64 arkadaşım kafeslerimizi fiyatları piyasaya göre düşük olduğu gibi kaliteside piyasadan çok çok üstündür.ancak kafes sektöründe yeni olmamıza rağmen kanatlı yetiştiriciliği sektöründe eskiyiz tabiii buna paralel olarak bir çok ürünlerimizi inceleyen üreticiler hatta ve hatta kolleksiyoncular daha önceki yaptıkları kafes alışverişlerinde yüklü kargo parası ödemekten şikayetçiler bizim ürünlerimiz de monte yani sökülüp takılabilir bir sistemde.bu nedenlede anlaşmalı olsuğumuz kargo şirketleriyle yurdun her yanına yani:ardahan`ada, trabzon`ada,edirne`yede KARGO ÜCRETİMİZ SABİT VE UYGUN DENİLEBİLECEK KADAR UCUZ SADECE VE SADECE 30 YTL.!!!!fiyatlara gelince malzamaden kaçmak istemiyoruz ve tüketicinin verdiği paranın hakkını fazlasıyla vermek taraftarıyız bir kafesi 2 yıl değilde 15 yıl kullanmasını istiyoruz yetiştiricilerin piyasadaki boyalı kafeslerin bıldırcın keklik ve sülün gibi kanatlıların dışkılarının asit içerdiği için boyaları kısa bir sürede bozulmaktadır,bizim kafeslerimizde bunu en asgariye indirmek için farklı malzeme kullanmaktayız bu nedenle fiyatlarda fazla oynayamıyoruz.bu kaliteli malzemeyi zamanla oturtturacağımızada inanıyorum.teşekkür ederim.

img

arifgirgin

ÖZEL MESAJ

bahtiyar arkadaşım bende teşekkür ederim verdiğin bilgiler ve konuyla ilgilendiğin için hayvan sevgisi ve yetiştiriciliği tabiiki bazı özveriler istiyor ama insana huzur veriyor kanatlı yetiştiriciliği sektöründe eski olduğum için bana faydalı olan ve doğruluğunu denediğim bilgileri arkadaşlarla her zaman paylaşmak isterim bilmediklerimide öğrenmek.ayrıca bu sektöre bu forum sitesini kazandıran hepsievcil sitesini hazırlayanlarada buradan teşekkürü bir borç bilirim !!!

img

arifgirgin

ÖZEL MESAJ