Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

Muhabbet Kuşum Yumurtladı Acil Yardım :(

merhaba.. benim 5-6 aydır erkek muhabbet kuşum vardı.. akrabamız bana dişi kuşunu verdi.. bunlar anlaştı vs. öpüşüolar.. çifleştiler geçende.. kuşlarını vereli 2 haftayı geçti..bende geçende gidip yuva aldm.. petsopta yuvanın içie kumda verdiler koydum falan..sonra gazete yırttm içine koydm o yuvarlak yaptı.. ancak bugün ( 08.12.2008 ) günü dişimiz yumurtladı.. ancak yuvaya değil yere yumurtladı.. kafesin yerine.. bende pamukla nazikce yuvaya koydum.. ama kuş yumurtlayla ilgilenmiyor ve üstüne yatmıyor.. yardım edin lütfen :(

img

ayaz_dilber

15 yıl 4 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadasım kuşun yuvada yumurtanın üstüne oturmuyosa eger 1 haftayı geçmişse yumurtayı çöpe at tekrar yumurtlar (BUARADA KUSUNU ZU SATMAK İSTERSENİZ SATIN ALMAK İSTERİM FİYATTA ANLASIRIZ [email protected]))

img

omeranil

15 yıl 8 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşekkürler... bazen giriyor yuvanın içinee ama snra yine çıkıyor.. bayramın birinci günü akşam 6 sularında yumurtladı.. ama yeniden yere yumurtlarsa ne yapmam gerekiyor?

img

ayaz_dilber

ÖZEL MESAJ

bugün kuşum yine bir tane yumurtladı.. bu seferde yere yumurtladı baktıımda üstüne yatıyordu.. yuvadaki yumurtayıda yanına koydum.. allahran hiç kıskanmıyo ve kırmıyo.. :) şu an ikisininde üstünde yatıyor.. peki yuvada deilde yerdeyken yavru çıkar mı ? yyavru çıktıktan sonra yuvaya koysam bişey olur mu?=

img

ayaz_dilber

ÖZEL MESAJ

o daha yuvalığa alışmamıştır biraz zaman sonra yuvaya girmeye başlar ama erkeğede bağlı dişi kuşu onun beslemesi lazım

img

alptug125

15 yıl 4 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

senin kuşun yörüngesi şaşmış bırak istediği gibi yapsın hiç karışma yuvayada karışma belki sen kağıt falan koydunda yuvaya sana inat dışarıda yapıyordur yumurtalarını :-))allah güzel yavrular ihsan eylesin sana

img

kanun

15 yıl 7 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yuvaya kum konulduğunu ilk defa duyuyorum. bir yemek kaşığı kadar talaş konur veya bişey konmaz. kumu al yuvaya oturacaktır. bol şans

img

pcard_coll

19 yıl 11 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım sen sen ol yuvana talaş koyma benim 20 çift kusum var hepsinin yuvasında kuş kumu var talaş kuşlarda bit yapar kum ise yapmaz bu arada kuşun halendaha yere yumurtluyorsa yumurtaları yuvaya koy ve kafesin altına su dök dişi, kuşta annelik içgüdüsüdür birdaha yere yumurtlamaz ve yuvaya girer

img

omeranil

15 yıl 8 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar çok tşkkrlerrr şimdi yuvada heralde bi daha yumurtladı.. 2 gndür hiç çıkmıyor bizimki besliyor onu tüm yumurtaları içinde.. inşallah en azından 2 tanesi çıkar.. :) allah sizede bağışlasınn 1 haftadır çok heyecanlıyım...

img

ayaz_dilber

ÖZEL MESAJ

her şey düzeldi allaha şükür xD yuvada şimdi 3. yumurtayıda yumurtladı 2 günde bir yumurtluyor :) bugün de yumurtlar inş.. büyüyünce ne yapcam yaww :D

img

ayaz_dilber

ÖZEL MESAJ