Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

Muhabbet Kuşum Yumurtladı Acil Yardım :( - 4.sayfa

merhaba.. benim 5-6 aydır erkek muhabbet kuşum vardı.. akrabamız bana dişi kuşunu verdi.. bunlar anlaştı vs. öpüşüolar.. çifleştiler geçende.. kuşlarını vereli 2 haftayı geçti..bende geçende gidip yuva aldm.. petsopta yuvanın içie kumda verdiler koydum falan..sonra gazete yırttm içine koydm o yuvarlak yaptı.. ancak bugün ( 08.12.2008 ) günü dişimiz yumurtladı.. ancak yuvaya değil yere yumurtladı.. kafesin yerine.. bende pamukla nazikce yuvaya koydum.. ama kuş yumurtlayla ilgilenmiyor ve üstüne yatmıyor.. yardım edin lütfen :(

img

ayaz_dilber

15 yıl 5 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba resul.Dişi kuş yorgun olabilir.Yani uzun süre yavru vermiştir bu yüzden yorulmuştur.Yaşı büyükse bundan dolayıda olabilir.Ya da kalsiyum eksikliği vardır.Yeteri kadar beslenemiyor da olabilir.Biraz daha ayrıntılı bilgi verebilirseniz (kuşun yaşı daha önceki verimi vs gibi) daha iyi yardımcı olabileceğimize inanıyorum.İyi günler

img

karabulut35

15 yıl 2 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim sorularıma cevap verecek muhabbet kuşlarından iyi anlayan biri yok mu kafayı yiycem az kaldı :@ :(

img

resul_60

15 yıl 2 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ÖNCELİKLE AYAZ YAVRULARIN HAYIRLI OLSUN. RESUL SANA GELİNCE KASMA KENDİNİ BU İŞDE ÖNCE SEBART İSTER :) NET Bİ SAYISI YOKTUR ORTALAMA 5 DİR DİYE BİLİNİR BELKİ AMA DAHA AZ OLDUGUNDA BELLİKİ Bİ SORUN VARDIR BUNUN İÇİN KUŞLARIN HAKKINDA Bİ ÇOK ŞEYİ BİLMEMİZ LAZIMKİ (YAŞ,IRK....VS) CEVAP VERELİM

img

zafercls

15 yıl 2 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

karabulut< dişi kuşu yavru iken aldım şu an yumurta sayısı 3 oldu aslında 4 idi ama erkek kuş yuvaya girip kırdı birini..bugün kafesin içine yumurtlamış bide :( yuvaya deqilde... ve sık sık yumurtaların üzerinden kalkıyo yuvanın içerisine ise bi parça talaş koydum acaba yavrular çıkacak mı çok merak ediyorum 1 hafta oldu yumurtlayalı...daha yumurtlar mı acaba ? daha öncede kuşlarım oldu fakat hiç yumurtlamamışlardı ve ölmüşlerdi :S:Sacemiyim bu konuda yani...vitamin olarak suyun içerisine vitamin ilacı kullanıyorum + vitamin maması aldım onu da verdim yiyolar << ne zaman yumurtadan çıkarlar acaba çıkınca yaşarlar mı.bi de erkek kuşla süreki kavga ediyolar :S erkek kuşu barındırmıyo dişi kuş :) yiyolar birbirlerini ne yapmalıyım teşekkürler

img

resul_60

15 yıl 2 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

resul yeni soru sorarken yeni bslık acarsan dh çok kisi trafından okunur ve cevaplnırsın. kuslar 2 günde bir yeni yumurta yaparlar. aradan 5-6 gün gecmediyse endiselenme cünkü aradaki bi yumurtayı yuvaya değil baska bi yere yumurtlayıp kırdıysa sen ymurtmaladığını zanedebilirsin. bu d 4 gün gecmesi demektir. kusuna takviye icin gaga tsı klamar kemiği rendelenmis hslanmıs yumurta kbugu veerbilirsin...

img

gokhankuscu84

18 yıl 6 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

muhabbet kuşları senede 4-9 tane yapabiliyorlar 2 günde bir yumurtluyor bazen bu süre uzuyor . sende 1 tane varsa bişey olmaz illa çok olcak diye bişey yok. :))

resul_60 yazdı :
neden benim muhabbet kuşum bi tane yumurtladı yaw :(:(:(

img

aycan01997

12 yıl 1 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

belki erkek kuş yatıyordur Tongue Out

Resul aynı şey benim başıma geldi kardeşim :(

resul_60 yazdı :
neden benim muhabbet kuşum bi tane yumurtladı yaw :(:(:(

img

mubi

12 yıl 1 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim bir muhabbet kuşum var kuşum öyle bir yumurtluyorki senede 32 falan oluyor  ama anca 3 yada 4 yavru çıkıyor bu yavrular çıksa bile ölüyör şimdi sorularım şunlar

-benim kuum niye çok yumurtluyordur

-yumurtlamasını uygun bir şekilde nasıl önlerim

-yavrular niye ölüyordur

img

birricik

12 yıl 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim bir muhabbet kuşum var kuşum öyle bir yumurtluyorki senede 32 falan oluyor  ama anca 3 yada 4 yavru çıkıyor bu yavrular çıksa bile ölüyör şimdi sorularım şunlar

-benim kuum niye çok yumurtluyordur

-yumurtlamasını uygun bir şekilde nasıl önlerim

-yavrular niye ölüyordur

img

birricik

12 yıl 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ