Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Ölüm Fanusları! - 2.sayfa

Arkadaşlar bundan sonra aşağıdaki fanusları ölüm fanusları olarak adlandıralım. Ne zaman bahsetsek bu şekilde söyleyelim.

ölüm fanusu

img

momo

19 yıl 3 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ben de de o ölüm fanuslarından var. En kısa zamanda akvaryuma geçicekm >.< Ama şimdilik orda kalmak zorundalar.

img

faldor

18 yıl 9 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

SELAM,KAPLUMBAĞALARI BU KAPLARDA BESLEYEREK EZİYET ÇEKTİRMEKTENSE HİÇ BESLEMEYELİM DAHA İYİ

Selam ; Ölüm Fanuslarına HAYIR! Running Man Running Man ....

img

deepfıshıng48

18 yıl 11 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hepinize teşekkürler çünkü sayenizde kaplumbağam ölümden kurtuldu o fanusta kalsaYDI belki de ölürdü bende bu konuda bilgisizdim ama burayı okuyunca hemen aldım akwaryum şimdi cabbar coşkunum akwaryumunda mutlu

arkadaşlar bu mesaja annem inanmıyor diorki akvaryum satmak isteyenler yapıyormuş böyle şeyleri sizler akvaryumc umusunux

aramızda akvaryumcu olduğunu bile sanmıyorum ecelok:) gerçi vardır belki bikaç tane de ben bilmiyorum en azından. şöyle söyleyeyim: 1. kaplumbağanın rahatça yüzebilmesi lazım, hareketsizlik insanlarda bile bir sürü hastalığa sebep oluyor bunu mantığınla bulabilirsin. 2. kaplumbağan dışkısını ve idrarını bıraktığı suda yüzüyor ve onu içiyor, yemi de ona bırakıyorsun. dolayısıyla kaplumbağanın hastalık kapmaması için suyun filtrelenmesi lazım. 3. kaplumbağan(eğer seninki de kırmızı yanak ise, diğer türleri bilemem) sıcak iklim hayvanıdırlar, soğuk kanlılardır hareketleri ortam ısısına bağlı değişir. ciğerleri ve bağırsakları hassastır, üşütmemeleri gerekir, yani ısıtıcı lazım. eğer bunları o küçücük kabında sağlayabileceksen akvaryum almana tabi gerek yok. bu mesajı annen de okusun ne demek istediğimi anlayacaktır. ben üniversitedeyken kaplumbağa aldım ve yurt ortamına ve para sıkıntısına rağmen daha bu forumlardaki ölüm fanusu kısmını okumadan kaplarını değiştirdim. madem onları aldım vicdanımın rahat etmesi için sağlıklı yaşamalarını da sağlamalıyım diye düşünüyorum.

img

gunseli

18 yıl 9 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sevgili ecelok, aramızda akvaryumcu yok. bunu annene rahatlıkla söyleyebilirsin ve gerekirse bizler de yardımcı oluruz. istersen sana internetten bir sürü site bulurum bu fanusların zararlarını anlatan. ingilizce ama tercüme ederiz. amerikada bu fanuslara DEATH POND yani ölüm havuzu diyorlar. ayrıca referans linkleri okutursan annene, ikna olacaktır.

img

beppomomo

18 yıl 10 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

valla ölüm yaşam ne derseniz diyin bu fanuslara.4 tane kapluşum var koyun içine 4ünüde yada tek tek.farketmez.gidip bi dolaşın.Geldiğinizde 0 adet içinde kalıyor :) sonra koltuk altlarına, dolap altlarına bakmanız gerekiyor

img

hamso

18 yıl 9 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

YA ARKADAŞLAR BEN BU SİTEYİ YENİ BULDUM.İKİ HAFTADR KAPLUMBAĞACIĞIM O ÖLÜM FANUSUNDA...VE SÜREKLİ ÇIKMAYA ÇALIŞIYO. ÖLECEK DİYE ÖDÜM KOPUYO. BİRİNİZ BANA ÖRNEK BİR AKVARYUMU ANLATABİLİR Mİ?????

img

fbetül

18 yıl 8 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam benim akvaryumum uzunluğu:50 cm yüksekliği:28 enide:26 cm.içinde ısıtıcı filtre ve kaya var.Yerlerine taş koymadım sadece saksı var birtane.Onun içinde girmeyi çok seviyorlar.kaplumbağalarım biri8 diğeri 10 cm boyundalar akvaryumun içine koyduğum su ortalama 20 cm gibi.Daha koymuyorum su taşar falan bişey olur diye.Kaplumbağalar suda bğulmazlar ben onları 3-4 cm iken aldım ve su seviyeleri aynıydı.Sularıın sıcaklıkları 28 derecede sabit kalmalı ısıtıcı sayesinde.Isıtıcı çok önemlidir.Hastalıklar bazen suyun ısısının değişmesindende kaynaklanabilir.Bir kayaları olmalı su seviyesinden yukarıda kalacak şekilde üzerine çıkıp kurumak isterler.Bende birde masa lambası var bütün gün açık kalıyor.Kayaya çıkan kaplumbağalarım onun sayesinde kuruyorlar.Ve zamanları bazı günler sürekli kayanın stünde geçiyor.Yardımcı olması dileğiyle bilgilerin

img

by_falcon

19 yıl 3 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ