Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Ölüm Fanusları! - 5.sayfa

Arkadaşlar bundan sonra aşağıdaki fanusları ölüm fanusları olarak adlandıralım. Ne zaman bahsetsek bu şekilde söyleyelim.

ölüm fanusu

img

momo

19 yıl 3 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ortaklaşa bir tane alabilirsiniz. sonra bütçe uygun olunca yeniden alırsınız. küçük akvaryumlar 20-30 ytl en fazla. ben 1 metrelik akvaryum için 100 ytl fiyat aldım. idareten küçük bir tane alsan iyi olur. ısıtıcın ayarlı olanlardan olsun.

img

beppomomo

18 yıl 10 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim iki tane kaplumbağam var vede 70 cm civarlarında bir akvaryum alacağım bu sizce yeterlimi

img

wildanimal93

18 yıl 4 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

şimdilik yeterli ama bütçe 1 metreliğe yetiyorsa daha iyi olur. sonra iki masraf yapmamış olursun.

img

beppomomo

18 yıl 10 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Öncelikle yardımlarınız için teşekkürler.Ama bir şey soracağım bu hayvan nasıl dinlenecek peki akvaryumun içinde zaten minnacık ama ölüm fanusu denilen yerde karaya çıkmak için yer var.Birde bunu anlatır mısınız.. Şimdiden teşekkürler.

img

vosvos

18 yıl 4 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

pekii tamam... Alacam, çünkü bu ölüm fanusu olayını okudum ya artık bana akvaryum almadan rahat yok! Peki Nerden alabilirim bu akvaryumları? Kadıköydeki yerler yıkılmış hatırladığım kadarıyla...güvendiğiniz bir akvaryumcu varsa söyleyin lütfen

img

ersintas

18 yıl 4 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

daha 2 gün önce bir kapluş aldım ama benim daha öncedende 2 kapluşum vardı o ölüm fanusundaydılar yine şimdi yaptığım gibi kışın almıştım birsüre sonra kış uykusuna yattılar pek bilgim yoktu suda uyumuşlar bende kuru ortama almadım bir süre sonra kabukları yumuşadı her gün kabuk sertleştirici sürmeme rağmen iyileşmediler ve kışı atlatamadılar yeni aldığım kapluşum kuru bir kutunun içinde kış uykusunda ayrıca sizce kış uykusu gerekli mi?

img

chass

18 yıl 3 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar bu siteyi dün tanıdım ve hemen bir akvaryum almaya gittim ama akvaryumlar benim kaplumbağama göre epey büyüktü cam fanuslar vardı hani şu kavonoz gibi olanlardan filitre ve ısıtıcı işini hallederim sizce en büyük boylarından bir tane alsam kapluşum için iyi olurmu LÜTFEN ACİL YARDIM EDİN KAPLUŞUMU O ÖLÜM FANUSUNDAN KURTARMAK İSTİYORUM!

img

chass

18 yıl 3 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu ölüm fanusu dedıgınız bahceden bu kadar korkmanıza bende hak verıyom eyer hıc Bi bilgim olmasaydı bende şaşkınlıktan ne yapacagımı bilmezdim ama sadece şimdi gülüyorum.....soruyorum bilen kişilere .....BU ÖLÜM FANUSUNDA KAPLUMBAGA BESLEYEN VE (KAPLUMBAGABAHÇESİ) İÇERİSİNDE MAXIMUM BOYA KADAR KAPLUMBAGAYI BÜYÜTEN KAÇ KİŞİ VAR ...? YAŞAMIŞ KAPLUMBAGANIN SIKINTILARINI VE İSTEKLERİNİ PAYLAŞMIŞ BİRİ YAZSIN......

img

kuscumehmet

18 yıl 3 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sana yardımcı olmak ısterım ölüm fanusu dıye bırsey yoktur eyer öyle birsey olsaydı fanusa atılan her canlı anında yanı 2 sanıye ıcınde ölürdü ama böyle nır seye ınanıyorsan bılemem mantıklı olalım ÖLÜM FANUSU 1 KAPLUMBAGANI ATTIGIN ANDA ÖLÜYORMU YADA SOKAMI GİRİYOR ÖLMEK İÇİN YADA ÖLÜM FANUSU DENILEN KAPLUMBAGA BAHCESI GEREKEN MALZEMELERE KISITLIMI O ZMAN GECICI KAPLUMBAGA BAHCESI DENSIN BEN ÖYLE DÜŞÜNÜYORUM ...... ........EGER BAHCE ALDIYSAN SU SICAKLIGI 26 28 DERECE OLSUN SABIT TUTMAYA BAK (ODANIN AZ SURKULASYON ALAN KISMINA YANI PENCERE YANI KAPI YANI GİBİ YERLERE KOYMA SEN BU KAPLUMBAGA BAHÇESİNDE 5 AY RAHATLIKLA BESLEYE BILIRSIN AMA DAHA GENIS BIR YER ISTIYORSAN 35 LIK BIR AKVARYUM AL KAYALARI SU SEVIYESINE CIKARTACAK SEKILDE UST USTE DIZ KAPLUMBAGAYA ÖZEL BİR YER YAP DEM SUYUN ICINDE HEM DE SU SEVIYESININ USTUNDE.....VİTAMİN YADA BENZERİ İLAÇLARA GEREK DUYMA YEMINİDE SEÇMECE YAPMAYA CALIŞMA EVINDE GÜNEŞ ALAN BİR KISIMA KOY ALDIGIN AKVARYUMUN SADECE 10 .15 CM OLAN KISMI GÜNEŞİ GÖRMESİN YANI ONU SEN AYARLA YARI YARIYA FALAN ......ÖLÜM FANUSUNADA BU KADAR KAFA YORMA ....SEN SADECE BİLMEDİNİ ....AMA ARAŞTIR SADECE BURADA KALMA BENCE ...............ÖLÜM FANUSUYMUŞ........

img

kuscumehmet

ÖZEL MESAJ

KIŞ UYKUSUNA YATAN KAPLUMBAĞALAR 1..NEDEN YATAR 2-KAÇ GÜN YADA NE SEBEPTEN DOLAYI 3..ÖLÜL FANUSUM YOK ÖYLE BİR İSİMEDE KATILMIYORUM AMA LEGENDE BESLIYORUM BİRSEY OLİRMİ...?? YARDIMCI OLURMUSUNUZ BIRDE SIZIN FİKİRİNİZİ ALİMM....

img

kuscumehmet

ÖZEL MESAJ