Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Ölüm Fanusları! - 9.sayfa

Arkadaşlar bundan sonra aşağıdaki fanusları ölüm fanusları olarak adlandıralım. Ne zaman bahsetsek bu şekilde söyleyelim.

ölüm fanusu

img

momo

19 yıl 3 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kaplussever, sanırım kaplumbagaların küçük, o yüzden şimdi sorun çekmiyorsun ama 4-5 cm olduklarında rahatlıkla o fanustan kaçtıklarına şahit olacaksın ve bunun sen evdeyken olması için dua etmelisin.. birbirlerinin üzerine bile tırmanarak çıkabiliyolarki sen taş yerleştirdim demişsin bu onlar için daha büyük kolaylık. bu sitedeki tüm yazıları dikkatle okumalı ve ders çıkarmalıyız bence. bana kaplumbağaları kız arkadaşım hediye etti. kendiside beslemiş ama fanusta. ben ders olsun diye yaşanmış bir hikaye anlatıcam yukarıda yazan bir arkadaşın tezini destekleyerek hani kaçmış ve bir hafta bulamamışlar... birde kalorifere götürüp getirenlerin okumasını istiyorum. arkadaşımın kaplumbağası evde olmadıkları birgün kaçmış ve kolorifer peteklerinin arasına düşmüş. geldiklerinde ölü olarak bulduklarını söyledi. bu sorumluluk arkadaşlar nası kendiniz için birşeyler almak istediğinizde para biriktiriyorsunuz kaplumbağalarınız içinde biriktirin ve onlara güzel bir hayat kurun.. herkese sağlıklı kapluşlar...

img

cfl250

17 yıl 11 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkdaşlar bende arkdaşlara hak veriyorum ...bende bilmediğimden dolayı bir su kaplumbağası alıp ölüm fanusunda beslemye çalıştım ancak 2 ay dayanabildi hiç tavsiye etmiyorum ... kaplumbağanıza alabildiğini en büyük akvaryumu alıp kuralları yerine getirin yoksa kötü sonn

tabikide fanuslar kötü bir sorumluluk alıyorsak gereklerini yapmalıyız bendede fanus vardı ama gezicek alanı yok mtsuz du akvaryum aldım yüzüo gezio oh keyfi yerinde şimdi süper oldu :)

img

karadenizli_88

16 yıl 3 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bende de bu fanustan vardı kaplumbağam aldığımdan iki ay sonra öldü:( acaba bu fanustan olabilir mi?

img

karatohum

16 yıl 3 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Malesef evet..

img

pinar1112

17 yıl 1 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu aptal fanusun yüzün neredeyse kuzenimin kapluşu ölüyordu:`( bu pisliği üretene de satana da LANET OLSUN!!!

img

emosss

16 yıl 3 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ARKADAŞLAR SLM BEN BU SİTEYİ DÜN KEŞFETTİM BİR YANIM ÇOK MUTLU DİĞER YANIM BURUK KEŞKE ÇOK ZAMAN ÖNCE KAŞFETSEYDİM BEN 2004 YILINDA CEFERİ ALDIM ( CAFER SU KAPLUMBAĞAM ) VE BİLGİSİZLİKTEN FANUSTA BAKTIM CAFERE YAKLAŞIK 2 YIL KADAR VE 2 YILDA 7 CM OLABİLDİ TABİ ŞİMDİ ANLIYORUMKİ NEDENİ FANUS TAN KAYNAKLANIYOMUŞ VE YAZIN BEN ARADA CAFERİ BAHÇEMİZ VAR KÜÇÜK ORAYA BIRAKIYODUM TABİ YANINDAN AYRILMIYODUM 30 DAKİKA DOLAŞTIRIYODUM GÜNEŞ IŞIĞI ALMASI İÇİN SONRA GERİ ALIYODUM BİR YAZ GÜNÜ YİNE AYNI İŞLEMİ YAPARKEN TELEFON ÇALDI BENDE TELEFONA DALDIM UNUTTUM CAFERİ VE 1 SAAT SONRA AKLIMA GELDİ CAFER FİRAR ETMİŞ KAÇMIŞ ARA ARA GÜNLERCE UFACIK BAHÇEDE BULAMADIM ARTIK UMUDUMU KESTİM 20 GÜN SONRA BİR BAKTIMKİ BİR KÖŞEDE ARTIK BAYILMIŞ BİR ŞEKİLDE BULDUM..HEMEN MÜDAHELE ETTİM FAKAT ÇOK KÖTÜ BİR JHALDEYDİ DÜZELMESİ 2 AYI BULDU SONRA BAKTIM OLMUCAK AKVARYUMA KOYDUM AMA YİNEDE FİLTRE FALAN KOYMAK AKLIMA GELMEDİ ARADA Bİ MARUL VERİYODUM O KADAR VE KIŞ UYKUSUNA YATTI BİDAHADA UYANAMADI ÖLDÜĞÜNÜ ANLAYINCA O KADAR ÇOK ÜZÜLDÜMKİ HALADA AKLIMA GELİNCE ÜZÜLÜYORUM 2007 TEMMUZDA ÖLDÜ... OBENİM DOSTUMDU VE YİNE ALDIM ŞU AN GENE FANUSTA AMA 1 HAFTA İÇİNDE TAM DONANIMLI BİR AKVARYUM YAPICAM DOSTUMA HAYVAN BESLİYELİM DERKEN MEĞER NE KADAR EZİYET ETMİŞİM ÇOK ÜZGÜNÜM BU YÜZDEN BİR AN ÖNCE TAM TEŞKİLETLI BİR YUVA YAPMAM GEREKİYO BIZDIĞIMA VE ARKADAŞ ALCAM Bİ TANE DAHA YALNIZ OLMASIN...BÖLE İŞTE BENİM HİKAYEM UV FİLTRELİ LAMBA ALMAM GEREK BULAMADIM ARAŞTIIYORUM VE AKVARYUM YAPTIRICAM ÇOK MUTLUYUM İYİ Kİ BU SİTEYİ KEŞFETMİŞİM...VERDİĞİNİZ BİLGİLER İÇİN ÇOK TŞK

img

elif3482

16 yıl 2 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar bende 2 gün önce kaplumbağa aldım ve o güzel hayvanları fanusa koydum internette biraz araştırma yapınca onları fanuslarda yaşamaya mecbur bırakarak çok büyük eziyet çektirdiğimi anladım ve hemen akvaryum edindim teşekkürler...

img

cem_52

15 yıl 2 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

img

yaren__

15 yıl 4 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Aslinda ben de baslangicta 1-2 hafta bu fanuslarda yasayabilir diye dusunuyorum sonrasi icin kesinlikle oldurucu ve buyumuyorlar bende de vardi buyumedi akvaryum alip isitici isik vs vs aldiktan sonra bir buyudu ki anlatamam kesinlikle cok farketti.1-2 ay durabilir deme sebebim dayanikliligini test etmek cunku hemen akvaryum alinca ve kaplus vefat ederse akvaryumlar maalesef cok masrafli ve bosa gitmis oluyor yazik oluyor :(

img

nilgunozyer

15 yıl 3 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ