Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Ölüm Fanusları! - 6.sayfa

Arkadaşlar bundan sonra aşağıdaki fanusları ölüm fanusları olarak adlandıralım. Ne zaman bahsetsek bu şekilde söyleyelim.

ölüm fanusu

img

momo

19 yıl 3 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kuscumehmet, foruma üç kuruşluk katkın olacaksa buyur yaz. ancak forum adabını bilmeden selamsız sabahsız buraya emek veren insanları eleştiremezsin. ölüm fanusunda kaplumbağa besleyenlerin kaplumbağaları %90 oranında ölüyor, büyümüyor. bütün dünyada kabul edilen görüş bu. senin kaplumbağa bahçesi dediğin şeye ise bütün dünya "ÖLÜM FANUSU" adını takmış. sen ister kabul eeeet ister etme:)) 30 cm`ye geldiklerinde nerede bakacaksın? soru sormuşsun ama zaten çok biliyormuşsun, bizim sana ne katkımız olabir ki. kolay gelsin. momo

img

beppomomo

18 yıl 10 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

cok bilip bilmemeyle hiçbir alakası yok beppomomo sence amatör birinin kaplumbaganın tüm ihtiyacını karsılıyacak sekılde dogal bir ortam yaratabılecegınımı zannediyorsun bence yaratamaz bırakta amatör kelimesinin bir anlamı olsun ama bilgilendirmek güzel birsey yanılız burada yazılanlara kafam takıldı benım arkadasım burayı tavsıye ettı ama bu ölüm fanusunada deyındı o yüzden bilmeyenlere kötü bir örnek oluyor bence bunu daha geniş bir şekilde anlatsanız daha iyi olurdu ....bende yazışmak istiyorum ...peki sen bu foruma ilk geldiğinde bu sözcuklerle karsılassan ama kaplumbagayıda bu dedıgınız ölüm fanusunda beslemiş olsan 7 8 ay sonrada amatörlükten cıkıp daha detaylı düşünsen sence bu yasadıgın olaydan sonra bıraz sasırmazmısın yada gülmezmısın bu yazılanlara ...ben sadece kaplumbaga formuna deyıl butun forumlara yazıyorum...tanıştıma memnun oldum...karşılaşmak üzere........

img

kuscumehmet

18 yıl 3 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bir de derdinin ne olduğunu anlasam... senin canın sıkılmış belli.iddianı desteklemek için buyur yaz buraya, araştırmalara her zaman açığız. kimse uzman değil burada. olduğunu da iddia etmiyor. sen kendi kaplumbağanı nerede beslersen besle. arkadaşlar kuşçumehmet diyor ki: herkes kaplumbağalarını ölüm fanusunda beslesin. ölüm fanusu kelimesi de zaten çok kötü bir kelime,daha şirin bir şey bulalım. bir karış buz gibi suda kaplumbağalar da çok mutlu oluyor. bizler kendimizi uzman sanıyoruz. bişey bildiğiğmiz de yok zaten. yanlışsam düzeltin... ben buraya başka cevap falan da yazmam. derdi bana laf yetiştirmek!

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ

ben o fanusda besliyorum 3 senedir bişi olduğu yok gayet güzel yaşıyor 3-4 cm dahada büyüdü hatta

evsiz insanlar da sokakta yaşayabiliyor hatta büyüyorlar. ama bir de onlara sorun isterseniz nasıl bir yaşantı olduğunu. daha diyecek birşey bulamıyorum. eğer ölmemek ölçütse, tamam belki ölüm fanusu demek yanlış, işkence fanusu diyelim bundan sonra.

img

thorin

18 yıl 6 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

turtes_416, peki nasıl oluyor da benimki 1 senede 10 cm büyüdü de seninki 3 yılda ancak 4 cm büyüdü? thorin haklısın. bundan sonra ölüm fanusu da değil, işkence fanusu diyelim. söyleyecek bir şey bulamıyorum. nutkum tutuldu valla. bu kadar inat kime niye?

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ

gerçekten kaplumbağa satanlar hiçbişey bilmiyo..ben suyu ne kadar olacak bu su kaplumbağasının ciğerleri hava mı su mu ister ne kadar suda kalır dedim adam aptal aptal baktı...gerçekten bilen birileri ilgilense şu işlerle ne iyi olur.....yani ben hala bu kapluşlar su hayvanı mı hava ile mi soluyolar anlayamadım..benimki hep kafasını dışarı çıkarmaya çalışıyo.ben de suyun bi kısmını derin bi kısmını sığ ayarlamaya çalışıyorum ama şu akvaryumlardan yapmak şart galiba...benimki cam bir fanusta ama ısıtıcı ve filtre yok tabi...

img

meltemhale

18 yıl 3 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

meltemhale
Bir an için şakanızı yuttum valla.... !
..!..?
Şakaydı dimi...???

img

frozen

18 yıl 5 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hayır şaka değil....ciğerleri var değil mi? yani aslında havada soluyorlar ama yüzmeyi seviyorlar...yoksa suyun altında yaşamıyolar devamlı....yoksa ikisi de mi ? bilmem anlatabildimmi? ŞAKA DEĞİL GERÇEKTEN............

img

meltemhale

18 yıl 3 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

meltemhale
Tüm kaplumbağalar caretta caretta gibi deniz kaplumbağalarıda dahil olmak üzere oksijeni havadan alan canlılardır.Bu yüzden derin suda üzerine çıkıp dinlenebilecekleri platformları olması lazım ki yüzmekten yorulup boğulmasınlar.Kaplumbağa akvaryumlarına konulan ve su yüzeyi üzerine erişen kayalar ve platformlar hep bu yüzden.Onlara hem yüzebilecekleri bir derinlik lazım hemde üzerine çıkabilecekleri bir platform.Boyunu geçmeyen su derinliğide tehlikeli çünkü ters döner ve düzelemezse 3 cm suda boğulur ama derin suda yüzerek döner ve kurtulur.
Eğer onu gerçekten seviyorsan akvaryum,derin su(en az boyunun 2-3 katı- derinlik ne kadar derin olursa o kadar da iyi) ,platform,ısıtıcı, derece ve filtre şart.

img

frozen

18 yıl 5 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ