Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Ölüm Fanusları! - 7.sayfa

Arkadaşlar bundan sonra aşağıdaki fanusları ölüm fanusları olarak adlandıralım. Ne zaman bahsetsek bu şekilde söyleyelim.

ölüm fanusu

img

momo

19 yıl 3 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

su kaplumbağaları amfibian yani hem karada hem de suda yaşayan canlılardır. ancak su kaplumbağaları akciğer solunumu yaparlar. kara kaplumbağası ise suda hayatta yaşayamaz. su kaplumbağaları gibi nefesini de tutamaz.

meltemhale, forumda kaplumbağa anatomisi diye bir başlık var. ilgini çekeceğinden eminim. (bulamadım şimdi, aram motorunu kullanman lazım) şöyle bir bakınca bizden pek farkları yok sanki. o yüzden memeli hayvanlar gibi akciğer enfeksiyonu, böbrek hastalıkları, gut, üşütme, karaciğer hastalıkları vs benzer özellikler gösteriyorlar. daha önce referans linkleri gönderdim mi bilmiyorum ama tıklayınca ilginç bilgilere ulaşacağınıza eminim. kolay gelsin. biraz uzun ama her türlü bilgi mevcut.

img

beppomomo

18 yıl 10 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm ben yeni geldim.. ve yeni aldığım iki tane kapluşum var haklsınız arkadaşalr bncede ölüm fanusu bunlar çünkü plastik ve sağlıksız.. ama bn bi akvaryum arıyorum 40 50 ytl civarlarında nerden alabilirim nasıl temin edebilirim nasıl bişey olmalı.. lütfen bna yardımcı olursanız sevinirim ... bu arad isimleri yırtıkla pırtık... dha bebişleri...

img

zeynepp_hazal

18 yıl 3 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya hahamcım nerden aldın seti ne kadara aldın tam olarak adres verebilirmisin...

img

zeynepp_hazal

18 yıl 3 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bende gruba bugün katıldım ve burada 1. sayfanın sonundaki yazıyı görünce dehşete düştüm.Bu sanki bilmeyip çok biliyormuş gibi yapmak ve bilenlere yada en azından gerçekleşmiş tecrübelerini yardımcı olma amacıyla diğer insanlara aktarmaya çalışanlara büyük haksızlık.Banada ilk geldiğinde 2 bebek kaplumbağamda ölüm fanusundaydı.Tabi o sevinçle çok idrak edemiyor ve devam ediyorsun beslemeye.Ne güzel tırmanacak platformu var şirin bir plastik palmiyesi var,ne güzel.Peki ne oldu;öncelikle birbirlerinin üzerine tırmandıkları için uzanıp dışarı atlaybildiklerini öğrendim ve kaçabilen 1 tanesini tüm aile gece 3 e kadar koltuk dolap ne varsa çekip aradık neyse bulduk,ama günler sonraki 2.firarda 1 hafta kadar bulamadık.Isıtıcı koyamadığım için kalorifer peteklerinin üzerine ilkel yollarla koyup ısıtmayı denedim,bir keresinde unuttuğum için kaynama derecesine gelen sudan palmiyenin bulunduğu yere tepeleme kaçışmalarına sebep oldum,filtre koyamadığım için dışkı ve yemek artıklarından sararan ve iğrençleşen suyu 2 günde bir temizlemekten bıkıp usandım.Ve sonunda bir türlü akıl edemememden dolayı çok sevdiğim kaplumbağalarımdan birini kaybettim.Kendime çok kızdım ama daha çok bilgilendirme yaomayan satıcıya kızdım.Şimdi geri kalan yaklaşık 4 yıldır çok mutlu mesut istediği ortamda yaşayabiliyor.Burayla henüz bugün tanışan bir hayvanseverin canlı yaşadığı izlenimleri okudunuz. Teşekkürler.

img

swordfish_prelude

18 yıl 3 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

MERHABA. BENİMKİ KAÇIYOR DİYE FANUSA KOYDUM SİZCE ONU OLUMSUZ ETKİLER Mİ

img

ceren

21 yıl 3 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar benim kapluşlarımı alalı 7 ay oldu ölcekler die çok korkuyorum bana kızmayın ama fanusta yaşıyolar suları soğuduğu zaman kaloriferin üstüne koyuyorum.4-5 saat sonra ordan alıp masamın üstüne koyuyom.Bana kalsa çoktaan akvaryum alıp düzeneğini kurcaktım ama annem izin vermiyoo 1 ay sonra al diyo:`( :(:(:(:(Kaloriferin üstüne koymakla sizce iyimi yapıyorum?yakında annemi ikna edip ölüm fanusundan kurtulcam

suyun ısısı sabit 28 derece olacak. bir sıcak bir soğuk olmaz. istersen evdekilere okut.

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ

Ben kaplumbagalarımı ilk aldıgım bu ölüm fanusu dediğiniz kaplarda besledim hemde uzun süre , akvaryumdan haberim yoktu ve uzman kişilerde 4-5 cm lik kaplumbagalarımı fanusda rahatlıkla besleyebilecegimi söylemişti . Ve ben onlara o kapta mükemmel baktım ? onlar buyudu ve güzel bir akvaryum yaptırdım . demek istediğim şu ben zannetmiyorum ki tesadüfen yasadı benim hayvanlarım. kesinlikle iyi bakımla hayatta kaldılar , akvaryuma karsı oldugumu zannetmeyin en azından rahat rahat yuzebiliyorlar ben fanusdayken her gün onları koca bir legen de yüzdürüyordum . eziyet gördükleri falan yoktu yani. bence bu ölüm fanusunu bu kadar abartmayın , şöyle ki hayvana akvaryumda da bakmazsan orda da ölür .

img

vosvosum

18 yıl 2 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kuscumehmet, bu kadar insan var burda ve insandan çok da yazılan bilgiler. hepsinde de şiddetle bu fanuslara karşı çıkılıyor. bu kadar insanın bildiği hadi bilmeyi geç kötü tecrübelerle öğrendiği birşeyler var ki bas bas bağrılıyor ölüm fanusu diye. seni alıp bir odaya kapatalım. odaya kapatılınca 2 saniye içinde ölüt müsün, şoka mı girersin, hayır. hadi o odanın havasız kaldığını, soğuduğunu pislendiğini düşün. nolursun? ölür müsün, ölmesen de hastalanırsın. hem bedenen hem ruhen. bir oda yerine birkaç odalı ev daha çok hoşuna gider değil mi? bence hiç tartışma yaratma, sen git kuşlarınla ilgilen. hatta düşündüm de onlarla ilgilenmemen kuşlar açısından daha hayırlı...

img

can_83

18 yıl 2 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

vosvosum, bence hatalısın ama kaplumbağalar senin kaplumbağaların ve ne yapmak istiyorsan onu yaparsın. ama senin uzman kişilerin inan ki bu forumdaki kişiler kadar uzman olamaz. forumu eğer yeterince incelemiş olsaydın böyle demezdin. mesaj sayından daha ilk mesajın ve foruma yeni olduğun anlaşılıyor. kuşçumehmet gibi sen de selamsız sabahsız girip buradaki kişilerin tecrübelerini hiç sayıyorsun.

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ