Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

GUİNEA PİG İLE İLGİLİ HERŞEY - 24.sayfa

selam arkadaşlar;; guinea piglerle ilgili sorularınızı bekliyorum,elimden geldiğimce size yardımcı olmaya çalışacağım. sevgiler....

img

şilacık

19 yıl 8 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam şilacık ben hamster almayı düşünüyordum ama biraz araştırma yapınca guinea pig almaya karar vardim ancak ben boluda yaşıyorum tel kafes alsam olur mu bolu soğuk malum ancak ev kaloriferli dışarda tutmasam çok mu kokar kafesin boyutları ne olmalıdır

img

birön

14 yıl 9 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

şöyle bir denklem söyleyebilirim benim kafesim 120cmx60cm iki guinea pig besliyorum 3 haftadan sonra kokmaya baslıyorlar wittemolenin çam kokulu talaşlarıyla. guinea piglerin heryerde hassas hayvanlar oldukları yazıyor (Because the guinea pig has a stout, compact body, the animal more easily tolerates excessive cold than excessive heat.[91] Its normal body temperature is 101-104 °F (38.5-40 °C),[92] and so its ideal ambient air temperature range is similar to the human`s, about 65-75 °F (18-24 °C).[91] Consistent ambient temperatures in excess of 90 °F (32 °C) have been linked to hyperthermia and death, especially among pregnant sows.[91] Guinea pigs are not well suited to environments that feature wind or frequent drafts,[93] and respond poorly to extremes of humidity outside of the range of 30-70%.[94] ) yani diyor ki guinea pigler derli toplu hayvanlardır bu sebepten fazla sıcaktan cok fazla soguga dayanıklıdırlar ( top gibi olma hallerinden bahsediyor) normal vucut ısıları 38.5 ila 40 arasında değişir bu sebepten de insanlarla aynı sıcaklıktakı ortamlarda yani 18 ile 24 derece arası uygundur. Devamlı 32 derece üstü ısı hipotermiye ve ölüme sebebiyet verebilir özellikle hamilelerde diyor. Ceryan, rüzgar guinea pigler için uygun değildir diyor ki ben de bu sebepten birini kaybettiğime inanıyorum. üst solunum yolları enfeksiyonu geçirdi kurtaramadım. son olarak ta yüzde 30 ile 70 arası nem uygun bunun fazlası ya da azına uyumluluk göstermezler diyor.

img

omurcek

17 yıl 4 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar aydında guinea pig sahibi olanlar varsa lütfen yazabilir mi aydında nerde bulacağımı bilmiyorum

img

birön

14 yıl 9 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar Eskişehir`de oturuyorum evcilsever birisinden guinea pig aldım erkek fakat bu hayvanlar yalnız yaşamaktan hoşlanmıyorlarmış. tanıdıklarıma ve komşularıma da bu güzel evcilden ücretsiz olarak edindirmek istiyorum çünkü çok meraklı gözlerle bakıyorlar. Bani ve benim vereceğim kişileri guinea pig sahibi yapmak isteyen evcilseverlerden 1 adet üreme yaşında dişi rica ediyorum. Otobüsle yakın illerden alabilir ücretini kendim ödeyebilirim. Gökhan BİÇER 0539 419 66 54 [email protected]

img

gokhanbicer

15 yıl 5 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba arkadaşlar

img

keremzen

14 yıl 8 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben hamster alıcam.kafesi biraz büyük olacak.kaç hamster almalıyım?ilk defa alacağımda.yardım edermisiniz?

img

keremzen

14 yıl 8 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm ben yeniyim siteyede yeni katıldım benim guine pig imi alalı 1 ay oldu ama hiç ele alış kefesini 3gunde bir temizliyorum temizlemeye cıkardıgımda yaklaşık 2saat boyunca balkonda ilgileniyorum neden balkon dersınız 1.si cok tüy döküyor 2.side alışmadı için kaça bilir diye lütfen yardım.

img

s0ner

14 yıl 8 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bir çok hayvan besledim balık köpek kuş papagan vs vs farelerden korkmama ve tiskinmeme ragmen guinea pig ler bana çok sevimli geliyor ve daha önce kemirgen olarak tavşan besledigim için bir guinea pig e baka bilecegimi düşünüyorum öncelikle ilk kez besliyecegim için erkek mi yada dişimi almam gerekiyor ve tuvalet egitimi verile biliniyormu bide ben uzun tüylülerini begendim onlara bakmak dahamı zor tüyleri açısından sorularımı cevaplarsanız sevinirim iyi akşammlar herkezeeee.....

img

karinca_01

17 yıl 1 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yeni bir pig almak istiyorum eminönü kötü diyorlar başka nerden alabilirim acaba [email protected] adresim teşekkürler

img

ceyda003

14 yıl 7 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

-- ESKİŞEHİR -- de guinea pig arayanlar il dışınada gönderilir. http://www.sahibinden.com/guinea_pig_cavia_6_aylik_erkek_kefesi_de_var-12WQQaXQQ17165615WQQpXQQdisplayitem

img

gokhanbicer

15 yıl 5 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ