Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

GUİNEA PİG İLE İLGİLİ HERŞEY - 21.sayfa

selam arkadaşlar;; guinea piglerle ilgili sorularınızı bekliyorum,elimden geldiğimce size yardımcı olmaya çalışacağım. sevgiler....

img

şilacık

19 yıl 8 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaslar elımde bır erkek yavru var 20 gunluk ve bır de dısı var bır yasında satılık ılgılenenler bana ulasa bılır 554 275 30 50 ve 539 291 74 26

img

nonobren

16 yıl 5 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam şilaci ben bugun yeni bi ginepig aldım..ama pek bişey bilmiyorum. ya da bilen varsa lütfen msne beni eklesin.. [email protected]

img

akiilhan

15 yıl 4 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm ogulcan123..öncelikle evcil farelere hamster ve kobaylara guinea pig denir .Hamsterler ve guinea pigler aynı yerde yaşayamaz çünkü hamster lar guinea pigi öldürebilir ayrıca hamster almayı düşünüyosan sağlık ve yavru olmalarına dikkat et sakın dişi ve erkek almayı unutma çünkü dişi dişiye veya erkek erkeğe her hamster türü yaşayamaz yoksa ikili arasında büuük kavgalar çıkabilir ve birbirlerini diri diri öldüre bilir bol şanslar..:)

img

zeynepgöktaş

15 yıl 4 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sevgili zeynepgöktaş evcil fare denilen hayvan hamster yada kobay DEĞİLDİR.Farklı bir cinsdir.Diğer ismiyle EVCİL SIÇAN yani ingilizce terimiyle(RAT)dır.Hamster ve kobayla hiçbir alakası yokdur.Saygılarımla

img

ogulcan34

16 yıl 8 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

afedersin ogulcan34 başka bir türle karıştırmış olabilirim çünkü bir kaç foruma daha üyeyim ve bazı üyeler hamsterlara fare ve guinea piglere kobay diye biliyor eğer gogle arama motorundan `guinea pig ` diye arama yaparsan bir çok sitede guinea piglere kobay dendiğini görebilirsin bilgilerin için teşekkürler...

img

zeynepgöktaş

ÖZEL MESAJ

iyi ben 1 ay sonra falan ginepig alıcam ilk defa beslicem hakkında bilmem gerekenleri okudum ama rica etsem ginepig için neler almam gerekiyo sırasıyla yazarmısınız ginepigimi almadan önce evini düzmek istiyorum neler gerekiyo ona iyi bakabilmem için?

img

ironman

15 yıl 3 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sevgili İronman, http://www.guineapigim.com/ bu forum sadece guine pig/cavia ile ilgileniyor ve orda hem güzel bilgiler var hem de sorularına cevap verilmektedir.

img

corixa

18 yıl 11 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşekkür ederim corixa rica etsem msn yada mail`ini verir misin? belliki sende guinea pig besliyosun ve tecrübelisin!

img

ironman

15 yıl 3 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya hamster lar mı daha elegeliyor yoksa guinea pig ler mi?

img

cutelover

15 yıl 3 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sevgili cutelover ben 3 aydır hamster besliyorum ve gayet memnunum bence hamsterlar daha oyuncu ve hareketliler ama sana alışmaları için biri iki hafta uğraşman gerekebilir ama inan buna deyicek tabi yavru hamster alırsan bu süre daha kısalacaktır.Öte yandan guinea pigler sakindir sahiplerine bağlıdırlar ama korktukları anda inanılması güç sesler çıkara bilirler ve yaşamaları için daha büyük bir alana ihtiyaçları olucaktır ve açıkçası biraz kötü koka bilirler tabi çok temiz her temizlenen bir yerde yaşamıyorlarsa bana sorarsan hamster almak senin için en iyisi olucaktır hem maddi hemde manevi açıdan genede seçim senin iyi şanslar.

img

zeynepgöktaş

ÖZEL MESAJ