Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

FINDIK VE BADEM hep birlikte büyütüyoruz. - 4.sayfa

Bu başlığı

Hem gerçekten Fındık ve Badem`i 4 gündür olduğu gibi bundan sonrada birlikte büyütelim diye açtım. Sorularımı buradan yazabileyim, önerilerinize de kolay yoldan ulaşabileyim diye.  

Hem yeni başalayan arkadaşlara klavuzluk edebilsin diye açtım.  Ben Huleyn`in kaplumbağalarının gelişim sürecinden çok şey öğrendim. Benimkinin de bir çok kişiye faydası olur diye düşünüyorum. Hani kaplumbağalar ilk üç gün çok sitresli, hassas ve tedirgin oluyorlar ya, belirtmeliyim ki bizlerde en az onlar kadar tedirgin, hassas ve stresli oluyoruz. tecrübeyle sabittir.

Hem de bir kaplumbağa almayı düşünen arkadaşlar için açtım. Belki neler çektiğimi görüp bu işten vazgeçerler diye. ( En çok da bu işe yaramasını diliyorum.  )

img

marti

14 yıl 7 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Asegül akvaryumu beğenmene çok sevindim. Benimkiler ne kadar şanslı olurlarsa olsunlar, Boncuk kadar şanslı olamazlar! :) Boncuk nasıl oldu. Tamamen iyileşti mi bari? Çocuklara da boncuğa da sana da sevgiler.

img

marti

ÖZEL MESAJ

Sağol boncuk çok iyi, bu günlerde tek üzüntüm sudan pek çıkmaması ama senin de dediğine göre bu durum da geçici herhalde. Boncuğu şanslı görmene teşekkür ederim ama sen de hasbelkader fındık ve badem`e sahip olmana rağmen onları kaderlerine terketmediğin için onlar daçok şanslı. Sende annene selam söyle:))

img

asegul07

14 yıl 7 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

15. GÜN.

BÜYÜMÜŞLERRRR!!!!

Bugün boylarını ölçtüm.

Fındık; geldiğinde 2,5cm idi, şimdi 4,5cm olmuş.

Badem; 3cm idi, şimdi 5cm olmuş.

Ben, onlara yaşattığım kötü günlerden sonra ha bire hasta olacaklar diye beklerken onlar büyümüşlerrrr!!!!

Çooookkk sevindim ama size sormadan da içim rahat etmedi. Bir çok başlıkta hızlı büyümeleri olumsuzluk olarak görülmüş. Çok yoğun beslemiyorum artık. Hatta obezite için çok dikkat ediyorum. Üç öğün yediriyorum ama azar azar ve elimden geldiğince dengeli beslemeye çalışıyorum. Ne dersiniz? Tadını çıkara çıkara sevinebilir miyim?

img

marti

ÖZEL MESAJ

Martıcım, bütün yazıları gecikmeli takip edebiliyorum, forumu ne kadar neşelendirdiniz :), uzun uzun cevap yazmak istiyorum ama şu sıralar pek mümkün değil bu ne yazık ki. İşler yolunda görünüyor, tabiki rahat rahat sevin büyümelerine :), iyice güçlerini toplasınlar. Övgülerine çok teşekkürler, miniklere sevgiler, ben de bitaneciğim Melek`ime burdan selam gönderiyim bari, ayrı şehirlerdeyiz de şu an.

img

pinar1112

17 yıl 1 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Pınar, Melekle ayrı olmanıza çok üzüldüm. Kısa zamanda kavuşursunuz umarım. Badem`le Fındık " biz ona mektup yazar, yanlız bırakmayız. Pınar merak etmesin " diyorlar. :) sevgiler... :)

img

marti

ÖZEL MESAJ

Pınar, `beslenme programları` başlığına bizimkilerin programını ekledim. Sorularım da var orada. Bir ara bakabilirsen çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler. :)

img

marti

ÖZEL MESAJ

Ya martı`cığım ne zaman bilgisayarı açsam bizimkiler birşey yazmış mı diye bakmadan geçemiyorum. Hatta bazen bir günde birkaç kez baktığım da oluyor. Ama galiba bu aralar herkes çok meşgul hatta sen bile Fındık ve Badem`in maceralarından bizi yoksun bırakıyorsun. Bu gece biraz boş vakit buldum da sizin resimlerinize tekrar baktım. Neredeyse bir aylık olmuşlar. Herhalde Boncuk`tan da daha iştahlılar çünkü az önce ölçtüm bizimki sadece yarım cm. büyümüş geldiğinden beri. Ne yapalım yavaş yavaş... Bizi bu iki küçük yaramazın dostluğundan mahrum bırakma...Sevgiler...

img

asegul07

ÖZEL MESAJ

Aysegül`cüm. Çoook yoğunum :( evede iş getiriyorum sürekli. :(( Ama mutlaka günde en az birkez siteye girip bakıyorum. Önemli birşey var mı diye. Bıcırlar süperler. Burda gündüzleri hava süper. Haftanın en az 4 günü güneşleniyorlar. Keyifleri de süper. Öğünlerini 2 ye düşürdüm. Kiloları fit görünüyor artık bana. Ödüm kopmuyor en azından :)) Büyümeleri de çok iyi. Bademin kabuk rengi açılmaya başladı bile. Fındık da aynı bitirim Fındık. Binbir şaklabanlık var bizim akvaryumda yani. Son günlerde siteye pek yazamasamda Badem ve Fındığı hiç ihmal etmiyorum. Merak etmeyin.:) Boncuğu öpüyoruz hepimiz. Biraz sabırlı ol bence de. Hastalıktan yeni kurtuldu. Biraz güç toplasın, kendine gelsin, göreceksin nasıl serpiliyor kerata. :9 herkese sevgiler bizden. Eşlik edemesekte Takipteyiz. Sizlerleyiz yani.:)

img

marti

ÖZEL MESAJ

Sevgili martı; yanıtın beni çok sevindirdi. İşten eve geldiğimde ilk işim Boncuk`a bakmak, ikincisi siteye bakmak oluyor yeni birşey var mı diye... Valla kafayı hayvanlarla bozdum bu ara :P. Zaten çevreye ve hayvanlara karşı oldukça duyarlıydım, iyice abarttım galiba. Gece rüyamda bile koca koca kaplumbağalar görüyorum:))Merak ediyorum Ağrı`da havalar geceleri nasıl? Çok soğuk oluyor mu? Gerçi ısıtıcı filan herşeyin var ama insan düşünmeden edemiyor sıcak iklim hayvanı Ağrı`da... Düşünürken bile üşüdüm valla:)))))))

img

asegul07

ÖZEL MESAJ

canım Ağrı geceleri kesinlikle çok soğuk ama ev kaloriferli. Kaloriferlerde 2 haftadır yanıyor. O nedenle evin ısısı ideal.Ben yine de gece dolaşmak isterlerse üşümesinler diye mutlaka lambalarını açık bırakıyorum. Kuru alanlarının ısısı da 32-35 derece arasında hep. O nedenle sorun olmuyor. Gündüzleride güneş süper. Mutlaka annemle birlikte 1-2 saat güneş banyosu yapıyorlar. Zaten büyümeleri süper gidiyor. Öğün sayısını 2 ye düşürdüğümden beri benimde içim çok rahat. Hızlı büyüyorlar diye endişelenmiyorum artık. Yani bizimkilerin keyfi de, sağlıklarıda maşallah yerinde. Darısı Boncuğumuzun başına. kısa sürede o da adapte olup normale döner umarım. Sevgiler... :)

img

marti

ÖZEL MESAJ