Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kırmızı yanak beslenme programlarımız (kendinizinkini de listeye ekleyin) - 8.sayfa

arkadaşlar, berkayyazer arkadaşımızın da önerisi üzerine bu başlıkta fındık parçalarımızın beslenme diyetlerini toplayalım. hepimiz standart bir şekilde yazarsak takip etmek de daha kolay olur, şöyle ki;

kaplumbağamın tahmini yaşı:

kaplumbağamın kabuk boyu:

kaplumbağamın kilosu (ölçenler için):

günlük verdiğim yemler:

ekstra besinler ve veriliş sıklığı:

tabi ne kadar ayrıntılı yazarsak o kadar iyi, marka ve çeşitleri de ekleyebiliriz, sebzeler için haşlanmış yada çiğ gibi ayrıntıları belirtebiliriz. böylece her yaş/boy için örnek beslenme listeleri oluşturmuş oluruz, listelerdeki yanlışları doğruları tartışabiliriz.

hemen tatlı oğlumuz Melek`inkini yazıyım :)

kaplumbağamın tahmini yaşı: 2

kaplumbağamın kabuk boyu: 10.5 cm.

kaplumbağamın kilosu: 200 gram

günlük verdiğim yemler: hergün 6-7 adet sera raffy p; 3-4 küçük parça sera raffy ı ve sanyu karides

hergün yediği kadar kıvırcık marul, fesleğen, su mercimeği                                       

ekstra besinler ve veriliş sıklığı: haftada 2 kez havuç; haftada 1 kez kabak, üzüm yaprağı ve karanfil yaprağı; 10 günde 1 küçük bir parça meyve; haftada 1 kez 2 tane sera reptil carnivor (3`er damla sera reptilin vitamin damlatarak); haftada 1 kez bir parça sera royal.
(bitkisel besinlerin tümünü iyice yıkanmış ve çiğ olarak veriyorum)

img

pinar1112

17 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Teşekkür ederim Pınar, artık mücadeleye başlamalıyım galiba.İki gündür Aybala biraz garip davranıyor, sürekli kenar camlarına doğru kendi görüntüsünün üzerine manyak gibi yüzüyor yem falan takmıyor iki gündür zorla iki tane carnivor yedirdim, bakalım takip ediyorum sonuç ne olacak...

img

deryailesezer

16 yıl 4 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

deryailesezer benim kaplumbagaların boyları 7-8cm ve suana kadar bütün bitkisel besinlere burun kıvırdılar.Hernekadar benimkilerin suan icin bitkisel besin almaları sart degıl ama yinede alıstırmak istiyorum yani sizin bu alıstırma evrenizin nasıl gectigini merak ediyorum.Bu evreyi nasıl astıgınızı neler yaptıgınızı paylasırsanız cok mutlu olurum cunku ilerde benim ve bircok arkadasın basına gelicek simdiden tesekkur ederim.

img

huleyn

16 yıl 3 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Malesef bizim keçiler çok inatçı ufak ufak parçalamaya başladılar ama yılmak yok devam. Eğer alıştırırsam mutlaka uzun uzun yazarım merak etmeyin.

img

deryailesezer

ÖZEL MESAJ

şu sıkıştırılmş küp kan kurtlarından veren varmı kapluşuna? yada versek nsl olr ?

img

sensoz2002

19 yıl 1 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kimse görmedi sanırm sorumu :) neyse bn dün biraz alıp denedim gayet iştahla yiyorlr...

img

sensoz2002

19 yıl 1 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Verilebiliyormuş, ama ayda yılda bir çok minik olarak.

img

pinar1112

17 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Herkese merhaba.Bugun ınternetten sıparıs ettıgım sera reptil carnivor geldi.350gr olanından aldım yani yaklasık 1 sene kadar gidicek bu yem.Benim kafama takılan 1 sene kadar aynı yemle beslersem bir sorun olur mu?

img

huleyn

16 yıl 3 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

huleyn, senin tosbikler çok büyük değildi sanırım bu nedenle yeşillik çok yemiyorlardır diye tahmin ediyorum, bu nedenle en azından farklı besin maddeleri içeren bir çeşit daha yem kullansan bence iyi olur. Ben carnivor, p ve I veriyorum, selamlar.

img

deryailesezer

ÖZEL MESAJ

Heey! Pınar tatile kaçtın galiba 10 gündür yoksun buralarda? :)

img

deryailesezer

ÖZEL MESAJ

:D Aranıp sorulmak ne kadar güzel, evet tatildeydim döndüm :) Sevgiler, selamlar :)

img

pinar1112

17 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ