Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

değerli arkadaşlar sorularınızı bekliyorum

ben erkan yalovada üreticiyim 15 senedir bu işi profosyenel olarak yapıyorum her türlü soru ve sorunlarınıza çözüm bulmak için sizi bekliyorum

img

norwich

19 yıl 2 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm cevabınızı acil bekliyorum kuşumun tırnağı kanadı ve kanama devam ediyor ne yapabilirim söylermisiniz ilk yardım nasıl olur bilmiyorum yardımınız için tşk

img

isimsiz27

16 yıl 4 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhabalar erkan bey.. benim sorum da şu; tamam iyi kötü muhabbet kuşu besliyruz. fakat kuşların yememesi gereken besinler nelerdir.. örneğin benim kuşum çay tiryakisi :D ve bizim yediğimiz herşeyden yiyor... pilavdan tutun da sulu yemeklere kadar herşeyi yiyor.. şu besini kuş kesinlikle yememeli diyebileceğiniz bir besin öğesi var mıdır?

img

denizyildizi

16 yıl 9 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

erkan abi benim sorumda benim dişim 3 tane yumurta yaptı fakat ilk yumurtanın üzerinden 24 gün geçti ama yavru çıkmadı 2. yumurtadanda 23.gün geçti fakat 3. yumurtanınn daha aın 27 sinde 21. günü dolacak bunlar neden bide dişi ve erkek çok kabarmaya basladılar jumbolar gibi neden olabilir yada ingiliz olabilirmi ?

kuşunuzun tırnakları uzamış veya tele taktırmış.kanayan kısma kanı durdurmak için kan tozu dökün.kan duracak ondan sonra tentürdiyot dökerek mikrop kapmasını önleyin en son asama yara iyileşince tırnak uzun ise onları kesin

img

norwich

ÖZEL MESAJ

muhabbet kuşları genelde sevdikleri herseyi yerler.fakat kuşlara fazla yağlı yiyecekler yumurta patates ıslak yesillikler yedirmeyin yoksa karaciğer ishal ve zehirlenmenin önüne geçemezsiniz.meyveleride verin ama az bir normal büyüklükteki elma 100 çift kus için dir bunu baz alın

img

norwich

ÖZEL MESAJ

Merhabalar.. Üreticiyim demişiniz elinizde hangi tür muhabbetler var.Ben ingiliz yada dişi jumbo arıyorum ufak yaşta bilgilendirirmisiniz

img

heiratemich

16 yıl 11 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadasım kuşların ingiliz ise zaten 4 veya 5 yumurta yaparlar.yumurtalar 18 günde çıkar ama kışın anne az ısıttığından ve soğuklardan 2 veya 3 gün atabilir.sen yumurtalara ışıkta bak eger karaltı varsa dolu yoksa boştur.ama sahsi kanatim yumurtalar bos.yada içinde yavrular ölmüş.o yumurtaları at kuşların yuvalıklarını al ılık bir banyo ver sonrada kenevir aspur ve mama ver nişerde koyarsan iyi olur sularınada vitaform koy.sulukları 2 günde bir değiş bu böyle 15 gün devam etsin sonuç iyi olacaktır.kolay gelsin

img

norwich

ÖZEL MESAJ

jumbo ingiliz ve kırık kuşlarım var.bende su anda satılık jumbo yavrusu yok yakında kuşhanemin ve kuşların resimlerini bu güzide sitede teshir edeceğim.

img

norwich

ÖZEL MESAJ

Merhaba Erkan bey sizinle irtibata geçmek isterim hem muhabbet alımı konusunda sizden alırım hemde teorik bilgilerinizle yol gösterirsiniz msn adresinizi yada telefon numarama msj atarsanız(msn adresi) sevinirim İyi Akşamlar..

img

heiratemich

16 yıl 11 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ