Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

değerli arkadaşlar sorularınızı bekliyorum - 6.sayfa

ben erkan yalovada üreticiyim 15 senedir bu işi profosyenel olarak yapıyorum her türlü soru ve sorunlarınıza çözüm bulmak için sizi bekliyorum

img

norwich

19 yıl 3 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba, öncelikle kuşum 11 yaşında mavi,erkek uzun bi zamandır tek ayağının üstüne çok basmıyordu hep onu kaldırıyordu uyurken falan biyerlere takılıyor incitmiştir diye düşündüm.. bugun tüyleri kabarık uyuklama halinde konarken acıyan ayağını kullanmıyor dengesini kaybediyor karnının üstüne ve diğer ayağına ağarlık veriyor neşesiz uyuyor sadece.. ayağına eklemlerdeki ağrıyı alan bi sprey sıktım (iyimi yaptım bilmiyorum) spreyi surerken fark ettim parmaklarını kıvırmıyor ayağı hareket ediyor fakat sanki hissiz gibi yarın kuşçuya götürücem ne olmuş olabilir yardım ederseniz sevi nirim..

img

beacon

19 yıl 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm erkan abi benim 1 çift kuşum var.dişi çok hareketli erkek ise kabarıyo öpüşyorlar ama 3-4 ay oldu hala çiftleşmediler... yawru almak için ne yapmam lazım yardım edin... daha yeniyim...

img

bugra_58

16 yıl 6 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İngiliz ve/veya jumbo muhabbet kuşlarının bileziklerinin renk anlamları ve üzerindeki yazı/rakamları tam olarak bilmiyorum.Resimli olarak izah edilebilir mi? Teşekkürler..

img

w06_exile

16 yıl 6 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

anatolia evt hazırlanmaya başlamış en geç 1 ay içinde yumurtlar kutlarım kolay gelsin

img

norwich

ÖZEL MESAJ

beacon kuşunun 11 yaşında olduğunu söylemişsin bu yaştaki bir kuşun bu tip rahatsızlıkları normal merhem sürüp acısını hafifletebilirsin ama başka yapacak birşey yok sen yinede en kötüsüne hazırlıklı ol kolay gelsin

img

norwich

ÖZEL MESAJ

Erkan bey sizin msn adresinizi ekledim ama burdan da yazayım belki msne girmezsiniz. Abicim ben 12 gün önce 1 çift muhabbet kuşu aldım dişinin altında 3 tane yumurta vardı. Ama dişi çok hırpalanmıştı tüyleri falan dökülmüştü. Fakat çift çok uyumluydu erkek yuvaya girip çıkıyordu hiç ayrılmıyorlardı. Hastalıklı olabilir düşüncesiyle dişi benim içime sinmedi ve götürdüm yerine başka çift aldım. Onlarında altında 3 yumurta var ama çift çok uyumsuz hiç yanyana gelmiyorlar gelselerde kavga ediyorlar. Erkek yuvaya girmeyi bırakın hemen hemen hiç yaklaşmıyor. Acaba dişi çiftleşmeden kendisi mi doğurdu yada petshop tarafından kazıklandım mı? Yoksa bunları götürüp eski çiftimimi alayım?

img

mustilll

16 yıl 2 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

URL=http://img121.yukle.tc/image.php?id=6821100_1106.jpg][/URL] yaş,cins ve cinsiyeti nedir?

img

w06_exile

16 yıl 6 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kardeşim aldığın takım anlaşmamış olabilir erkeğin yuvaya girip dişiyi beslemesi gerekiyor.aldığın dişi büyük bir olasılıkla kızgınlıktan yumurtlamış ama erkek kızgın değil dolayısıyle eş değil.pet shop seni kandirmamış sadece sana hazır bir dişi vermiş.ama erkekle eş değiller aldığın yerde bunun eşi olabilir keşke onu alabilseydin .yapacağın kızgın iyi bir erkek alman.kolay gelsin

img

norwich

ÖZEL MESAJ

merhaba arkadaşım bir kaç gün önce dişi erkek aldım erkek 6 aylık dişi 11 aylık çiftleşmelerinde bu aralarındaki fark sorun olurmu bir de çifleşmeleri için ne yapmam lazım birde yuvayı ne zaman koyarım ve çifleştiklerini birbilerini sevdiklerini nasıl anlarım yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

img

ilkercasillas

16 yıl 1 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm erkan bey benim kuşum 3-4 günlük yeni aldım ancak sürekli tüylerini kabarık tutuyor sadece ben onunla oynamaya çalıştığımda normal haline dönüyor.acaba bi sorunumu var?üşüyor olabilirmi?

img

gül_77

16 yıl 1 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ