Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

değerli arkadaşlar sorularınızı bekliyorum - 5.sayfa

ben erkan yalovada üreticiyim 15 senedir bu işi profosyenel olarak yapıyorum her türlü soru ve sorunlarınıza çözüm bulmak için sizi bekliyorum

img

norwich

19 yıl 3 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mrb erkan abi benim 3 cift kuşum var biri yumurtalı ve yavruları cıktı diger ikisi henüz yeni 1 hafta oluyor alalı ben kuşlarımın kızışması için bir karışım yaptım bu karışımda tahin, pekmez, bira mayası, bal ve kuş yemi var acaba bu karışım kuşlarımın kızgınlaşması için uygun bir karışım mı veya başka ne yapmalıyım

img

selimkurbaz

16 yıl 2 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşla yeniyiz erkek kuşum hiç durmuyor ütüyor oynuyor. ama dişi öyle değil aynanın karşısına geçiyor fazlı hareketli değil erkek kadar neden acaba ?

img

anatolia8210

16 yıl 3 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım kuşların kızışması için kenevir,nijer ve hergün düzenli olarak mama ver.Vitamin ve antibiyotik olarak aynı zamanda kızıştırma olarak kullanacağın vitaform eczaneden al sularına kat ikigün kalsın sonra birgün temiz su sonra ikigün vitaform ver yumurtlayıncaya kadar devam et. selim kolay gelsin..

img

norwich

ÖZEL MESAJ

BENİM MUHABBET KUŞLARI KARDEŞ EŞLEŞCEKLER 10 AYLIKLAR BELKİDE EŞLEŞTİLER HİÇ AYRILMIYORLAR SALMADA DEVAMLI ÖPÜŞÜYORLAR SAKINCASI VARMI YAVRULAR SAKAT OLUR MU ? KİMİ VETERİNERLER Bİ ŞEY OLAZ DİYOR Bİ DE MAMA KARIŞIMI NASIL OLMALI BU KONUDA DENEYİMLERİNİZİ BEKLİYORUM.

img

wanted_79

16 yıl 9 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

iyi günler abi işlerinde başarılar bir kaç sorum olacaktı 2 hafta önce 1 çift muhabbet kuşu aldım ilk çiftimdeki erkekle dişi kuş anlaşamadı erkek kuş dişi kuşa oranla boyutları küçüktü ve uyuşamadılar o erkek kuşu degiştirdim 1 hafta önce yeni bir erkek kuş aldım bu kuşlarım birbiriyle anlaştı hiç dövüş etmiyor ama bu zamana kadar ne çiftleştiklerini nede agız agıza öpüştüklerini gördüm ara sıra gözlemledigim tek sey biribrinin tüylerini temizlemeleri gunduz aksam hep yanyanalar sorum 1 . bu kuşların çiftleşmek için belirli bir mevsimi varmı bunlara kızıştırıcı yem de aldım başka yollarla çiftleşmesini hızlandıracak faktörler etkenler varmı neler yapmam gerekli yardımcı olursanız cok sevinirim..gökhan

img

kralbey_gokhan

16 yıl 2 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım benim bir üretimhanemvar 50 çift kadar kuşumvar we buranın dezenkfekte etmek için ne kullanmam gerekiyor şimdiden teşekkürler

img

arno79

16 yıl 6 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arnold arkadaşıma... opigal 5 le kuşların kanat altlarını pudralayabilirsin kafeslerin altlarına dökebilirsin,detan max ile kafeslerin tellerle bağlantı deliklerine sıkabilirsin yuvalıkların plastik ise çamasır suyu ile yıkayabilirsin kümes girişinede mutlaka zefiranlı su koymalısın.bu işlemleri 15 günde bir muhakkak yaparsan basariıi olursun ileride sana miteler ve içme suyuna hangi bit ilaçları kullanmanı söyleyeceğim... kolay gelsin

img

norwich

ÖZEL MESAJ

gökhan anlattıklarından kuşların anlaştığını düşünerek kenevir yemini hiç eksik etme ,mama hergün ver ve vitaform ver kullanma talimatını na göre hareket et dozajı mkaçırma basarılı olacaksın...

img

norwich

ÖZEL MESAJ

wanted kardeş kuşlar eşleştirilmez.gelen yavrular kan uyuşmazlığından sakat olur ayakları çarpık ve tüy kalitesi çok kötü olur.mama tarifine gelince cicibebe galete mısır unu irmik çek bunların içine 1 yumurta bir küçük havuç rendeleyip servis yap...

img

norwich

ÖZEL MESAJ

merhaba nasılsın daha önce konuşmuştuk bir ay sonra gel dedin geldim dişi kuşum bu aralar yuvalıga bakmaya ilgilenmeye başladı ama içine girmiyor bu hazırlıkmıdır ama çiftleştiklerini daha görmedim

img

anatolia8210

16 yıl 3 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ