Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

değerli arkadaşlar sorularınızı bekliyorum - 8.sayfa

ben erkan yalovada üreticiyim 15 senedir bu işi profosyenel olarak yapıyorum her türlü soru ve sorunlarınıza çözüm bulmak için sizi bekliyorum

img

norwich

19 yıl 3 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

radyon arkadaşım kuşunun bunları yapması doğal sizden daha çok ilgi bekliyor.Kısacası kıskanıyo. kolay gelsin.

img

norwich

ÖZEL MESAJ

iyi günler erkan bey benim kuşun pisliyi arkasına yapışıyor ve 3-4 günde bir temizliyorum kumu taşı herşeyi var bana yardımcı olabilirmisiniz

img

eniste

19 yıl 8 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

norwich iki ayrı kuşçudan bir erkek ve bir dişi muhabbet aldım yuvalarına koydum ikiside tüy dökme dönemine girdi yaklaşık 15 gün oldu hep yanyana ama öpüşme sık değil acaba anlaştılarmı ne dersiniz oda içinde tek çiftler bir veya iki çift daha almam mı gerek birde tüy dökme nezaman biter ve bu dönem onların halsizolmasına sebebmi şöyle cıvıl cıvıl olsunlar istiyorum lütfen cevap ver

img

ikmal01

16 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba benim sıkıntım 20günlük yavru muhabet kuşum öldü tüyleride çıkmıştı ama arkasında pislik ve kemikleri çıkmıştı bit ilacı sıktım altının talaşını degiştirdim baba yı anneden de söylediniz gibi ayırmıştım ama 3 tane yavruyu kaybetim baba yaında bakıcı çiftin bile yavrusu öldü zafiyet geçiriyor acaba bana ilaç ve yapmam gereken işlemleri nsöylerseniz sevinirim teşekürler kolay gelsin

img

05mehmet

16 yıl 4 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

enişte kuşlarınız ishal oluyor.onları yeşillik veriyorsanız yeşilliği ıslak vermeyin,mama veriyorsanız çok nemli vermeyin.kuşlarınız için dışkılarının yapişması risktir.tıkanma olursa ölebilir,pişik olur sonrada iltihap yapıp üremeleri biter daha sonrada ölürler.patates fırınlayıp verin bu ishallerini durdurur.kolay gelsin

img

norwich

ÖZEL MESAJ

ikmal kuşlarının anlaşması iyi .fakat tüye giren kuş en az 45 günde tüyden çıkar.Tüy dönemi kuşun en hassas zamanıdır çünkü tüy dönemi hastalık dönemi gibidir.kuşun en zayıf olduğu zaman dır dolayısıyle kuş rahatsızdır iyi bakılmalıdır.hareketlerinin yavaşlaması normaldir çünkü hastadır ama siz iyi bakarsanız tüyden çıktığı dönemde sizi üzmaz iyi verim alırsınız vitaminlerini mamasını temiz suyunu eksik etmeyin.kolay gelsin

img

norwich

ÖZEL MESAJ

selam hocam bende orjinal çok güzel bir muhabbet var.gagasının üstünde maviliğin bitiği yerde mercimek büyüklüğünde bir şişlik var.oda tüy döküldü.ben mantar diyorum acabe doğrumu.? kurtuluşu varmı varsa nasıl.??? [email protected] teşekürler

img

buluterdal

16 yıl 1 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mehmet baba kızışmışsa dişiyi rahat bırakmıyorsa erkeği alıp dişiye baktırabilirsin burda doğruyu yapmışsın.Ama bu bit ilacı nerden çıktı kardeş yuvadaki yavrulara bit ilacı sıkılmaz ne kullans,dığını bilmiyorum ama kullanmamalıydın.talaşları değiştirmen iyi altının pislik olduğunu söylüyorsun.altıtınıda ayaklarınıda temizlemen gerekiyodu olmuş birkere daha dikkatli olup daha sonra çıkacak yavrulara iyi bak kolay gelsin.

img

norwich

ÖZEL MESAJ

bulut mantar olduğunu sanmıyorum ama sen yinede tüy döküien yere vazalin sür.Mantardan şüpheleniyosan verdiğin yemleri ve mamaları günlük bitirebilecekleri kadar koy gıdaları bozulmasın mamaya yumurta koyuyosan az koy ve sularını her gün değiştir.

img

norwich

ÖZEL MESAJ

erkan bey benim sorunum kuruma hastalığı olabilirmi eğer oysa tedavi ve yapmam gereken işlem varmı teşekürler

img

05mehmet

16 yıl 4 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ