Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

değerli arkadaşlar sorularınızı bekliyorum - 9.sayfa

ben erkan yalovada üreticiyim 15 senedir bu işi profosyenel olarak yapıyorum her türlü soru ve sorunlarınıza çözüm bulmak için sizi bekliyorum

img

norwich

19 yıl 3 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mehmet sen bana bit ilacı sıktım demiştin ben de kuşlarında bit sorunu olduğunu düşünerek yanıt verdim.Ama kuruma olduğunu sanmıyorum,anne bakmadığından da yavru zayıflamıştır diye düşünüyorum..

img

norwich

ÖZEL MESAJ

meraba benim 2 tane muhabbet kuşum var henüz yavrular ve 2 side erkek nerdeyse 20 gündür aynı kafesteler biri benden hiç korkmuyor fakat diğeri çok ürkek bende bu yüzden 2 sini ayırmaya karar verdim iki ayrı kafes ve odada 4 ay falan ayrı tutmayı düşünüyorum bana alışmaları açısından bu işe yararmı bide ayırırsam çok üzülürlermi ben ne yapmayalım..

img

boncuk5

16 yıl 1 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

öncelikle verdiğin bilgilerden dolayı teşekkür ederim. Benim muhabbet kuşumun burnun üzeri ve yanları beyaz beyaz sanırım mantar olmuş ne yapmam lazım ilacı var mı kimi vikisli bir ilaç hazırlıyor ama bilmiyorum yardımcı olurmusunuz

img

wanted_79

16 yıl 9 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

boncuk kardeşim kuşları ayrı odalara koymanla kuşlar üzülmez.sen onlara ilgi gösterip seversen konuşursan seni karşılıksız bırakmazlar.

img

norwich

ÖZEL MESAJ

wanted eczanelerde değişik mantar ilaçları var onlardan kullanabilirsin şimdi sana mantar biçin şu ilaç deyip isim vermem doğru olmaz çünkü kendim hiç kullanmadım.Ama iyi üretici arkadaşların vazalin ve vicks kullandığını biliyorum.denemende fayda var.

img

norwich

ÖZEL MESAJ

norwıch yardımına ihtiyacım var 8 9 aylık bir dişi ve erkek kuş aldım kuşçudan, anlaşmaları çok iyi ama eve getirince gördümki dişinin sağ kanadı dik durmuyor düşük ve uçmasını engelliyor yuvalığa bile uçamıyor sebebi nedir ne yapmalıyım yumurta vermesini engeller mi yada geçici mi... başka sorum kuşların ortamı geceleri ışıksız ortam mı iyidir yada ışıklı mı

img

ikmal01

16 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ikmal kuşların gece karanlıkta durması ferekli kuşlarda insanlar gibi gece dinlenir.aldığın kuş kanadını bir yere çarpmış zedelemiş .kuşun yumurtlamasına engel değil ama yuvaya giremiyorsa sana çok iş düşüyor.yuvalığı kafes tabanına hazırlaman gerek ve dişininde bunu kabul etmesi.kabul ederse problem olmaz kolay gelsin

img

norwich

ÖZEL MESAJ

abi ya bu kuş bi garip elimden yem yiyor sorun yok ama bir dokunmaya bir sevmeye kalkınca kartal oluyo garşp sesler çıkartııp saldırıyor daha alalı bir ay oldu ilk aldığımda rahat rahat sevebiliyordum şimdi ise saldırıyo neden olabilir

img

caglar_gfb

16 yıl 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çağlar kuşun birşeyden kprkmuş.evde başka birileri korkutmuş olabilir.sakin sakin eline alıp sev tekrar kafese koy.bu şekilde 1 hafta geçince alışacaktır.

img

norwich

ÖZEL MESAJ

abi eyvallah çok sağolda elime nasıl alacağımıda bi söyleyebilirsen çünkü avuçlayı alırsam korkacağını söylüyolar parmağımı tünek gibi yaparsamda asla gelmiyo bunun bi yöntemi var mı özel bi yazabilrsen ele almak için

img

caglar_gfb

16 yıl 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ