Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

değerli arkadaşlar sorularınızı bekliyorum - 4.sayfa

ben erkan yalovada üreticiyim 15 senedir bu işi profosyenel olarak yapıyorum her türlü soru ve sorunlarınıza çözüm bulmak için sizi bekliyorum

img

norwich

19 yıl 3 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

05mehmet kardesim anlattığına göre kuşlar çok kızgın hastalık yok.yapman gereken bu tip kuşlarda erkeği yanından alabilirsin dişi yavrulara bakar,yavrular çıkınca erkeği ıslat yani banyo yaptır,yumurtada yatan kuşlara mama verme yavru çıkınca ver,yumurtada yatan kuşlara yem olarak sadece darı ver,yumurtada yatan kuşlara vitamin verme.bir muddet böyle dene sonra yine görüşelim kendine iyi bak

img

norwich

ÖZEL MESAJ

MERHABALAR BENİM 5 ÇİFT KUŞUM VAR BUNLARI NASIL EŞLEŞTİRE BİLİRİM? BEN 1 ÇİFTİ KAFESE KOYDUM DİĞERLERİ SALMADA KAFESE KOYDUĞUM MUBİŞLER NE ZAMAN EŞLEŞİR? EŞLEŞTİKLERİNİ NASIL ANLICAM? BİRBİRLERİNİ BEĞENMEME YAPABİLİRLERMİ? Bİ DE BİR ÇİFTTEN 6 KEZ YAVRU ALDIM DİNLENDİRME NASIL OLUYOR KAÇ YAVRU ALDIKTAN SONRA DİNLENMEYE ALINIYOR DİNLENME YAPILIRKEN SALMAYA MI KONULUR TEK TEK AYRI KAFESLEREMİ BİRBİRLERİNİ GÖRECEKLER Mİ YAVRULARIN TÜYLERİNİ YOLUYORLAR BİLGİLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

img

wanted_79

16 yıl 9 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kolay gelsin arkadaşlar ben buraya yeni üye oldum.benim sorum şu 1 çift muhabbetim var 1 ay oldu bunların çiftleşmesi ne zaman olur yualıkta koydum kafese

img

anatolia8210

16 yıl 3 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

anatolia ilk önce kuşların birbirini beğenmesi gerekli muhabbetler bir erkek bir dişi hemen eş olmazlar.beğenmeleri gerek.beğenirlerse 2 ay içinde yumurtlarlar.eger dişi yuvaya sürekli girip çıkıyorsa erkek sürekli dişinin pesindeyse birbirleriyle sürekli koklaşıyor ve öpüşüyorlarsa eş olmuşlardır. kolay gelsin

img

norwich

ÖZEL MESAJ

wanted 6 kez yavru aldığın takımın yuvalığını alırsın dinlenmeye girer yani tüye girer 2 ay dinlendikten sonra tekrar yumurtlarlar.salmaya attığın 5 çift kuş anlaşan takımları tek gözlere koyarak yuvalık asarsan es yapar .tüy yolma kızgınlıktan yapar kan uyuşmazlığından yapar stresten yapar ama hangisinin yolduğunu bulup bence onu elden çıkarman en doğrusu olacaktır çünkü onlardan gelen yavrularda yolacaktır.

img

norwich

ÖZEL MESAJ

sevgili norwich yine ışıkla başım dertte ve senin fikrine ihtiyacım var ailem ışığı isemiyor ve onu evden uzaklaştırmak zorundayım elimde iki seçenek var birisi onu işe getirmek; artık sıcak ve uygun bir ortam var (kendime ait bir odam var)yalnız ışığı açamam o ise açılmaya çok alıştı ikinci bir seçenek ise onu çok sevicek bir yakınım var ama benim gibi temizliğine ve sağlığına dikkat etmiyceğini düşünüyorum ama ev ortamında ve sevilerek yaşıycak şimdi ne yapmalıyım lütfen bana yardım et.bu konuda uzman olarak beni aydınlatırsan sevinirim

teşekkürler erkek kuşum hep dişini peşinde öpüşüyorlar koklaşıyorlar anlaşmaları çok iyi ama dişi kuş yuvalıga ilgi göstermiyor inş. olur eşleşmelerini çok istiyorum çünkü eşleşmesseler ne yapmam gerek?

img

anatolia8210

16 yıl 3 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hikmet abi benim bir çift kuşum var çiftleştiklerine çoğu kez şahit oldum 1 yaşındalar ama 1.5 ay oldu dişi kuş hala yumurtlamadı.acaba yumurtlarmı ? yumurtalar sağlıklı olurmu?

img

kusseverkisi

16 yıl 2 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

heda bence arkadasına yada akrabana vermen daha doğru olur.çünkü insana alışmış işyerinde strese girer.

img

norwich

ÖZEL MESAJ

anatolia eğer hersey normalse yine esleşmezlerse onlara başka eşler alman gerekecek.biraz daha bekle 1ay geçsin sonra yine görüşelim.

img

norwich

ÖZEL MESAJ