Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

değerli arkadaşlar sorularınızı bekliyorum - 3.sayfa

ben erkan yalovada üreticiyim 15 senedir bu işi profosyenel olarak yapıyorum her türlü soru ve sorunlarınıza çözüm bulmak için sizi bekliyorum

img

norwich

19 yıl 3 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ERKANEBY BENİMDE SİZE BİR SORUM OLUCAK BENİN 40-50 ÇİFT KADAR KUŞUM VAR BAZEN YAVRULAR TAM UÇACAK ZAMAN GELDİĞİ ZAMAN DAHA KUTU İÇERİSİNDE KANAT TÜYLERİNİN BÜYÜK OLANLARI DÖKÜLYOR VE DAHA SONRA BİR AYSONRA FALAN YERİNME GELİYOR NEDENİ NE OLABİLİR

img

arno79

16 yıl 6 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadasım çesitli sebepleri var sıralamak gerekirse kullandığın yuvalıklar kücükse,anne veya baba yoluyorsa,birde bazı kuşlarda oluyorsa kan uyuşmazlığı,bit sorununda,anne babanın kızgınlığında,artı demir eksikliğinde yapar.

img

norwich

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar ben kuşumu alalı 2 3 ay oldu okadar üstüne düşmeme rağmen alışmıyor.lütfen bir yardım edin...

Erkan Bey ben kuşumu alalı 4,5ay oldu o kadar üstüne düşmeme rağmen bana alışmıyor bana ne önerebilirsiniz...

değerli kardesim iznik kuşunun 4.5 aylık olduğunu yazmışsın eğitim için büyümüş ama yapman gerekenleri söyleyeyim.kuşunu kafesten dısarı çıkarma eline al hafif hafif okşa sonra tekrar kafese koy bunu hergün tekrarla onunla konuş senin onunla ilginlendiğini anlasın....

img

norwich

ÖZEL MESAJ

Erkan bey kuşların eş tutmalarını sağlamak için ne yapmamız lazım. kaç gün içinde eş tutmadığı belli olur. bazı kuşçular renk uyumu felan diyor maviyle sarı olmaz yeşil olacak gibisinden böyle birşey varmı.

img

ali_yesilaydin

17 yıl 2 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

erkan bey.4 gün önce bir erkek muhabbet kuşu edindim. 1. sorum :kanatları henüz kısa olduğundan uçamıyor. kaç aylık olduğunu sorduğumda 4 aylık dediler.kaçıncı aydan itibaren uçmaya başlarlar. 2. sorum : sürekli tüylerini kabartıp ayaklarıyla kafasını kaşıyor. bu hareketi özellikle ona yaklaştığımda yapıyor. nedeni hakkında bir fikriniz var mı? 3. sorum :Biraz sabırsız biraz da kuş çok sevimli olduğundan daha ilk günden ele alıştırmaya çalıştım.ilk iki gün kafesin içinde çok kaçtı sonra konmaya başladı. Fakat dışarı çıkardığımda benden sürekli kaçıyor bide uçamayınca 2 dakika beklemeden kafese geri koyuyorum. Sizce ilk alındığı günden itibaren ne kadar süre kafesin içine yaklaşılmamalı? Alıştırmak için önce yem vermemek sonra el ile vermek doğru mu?

img

eczmuhabbet

16 yıl 3 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba erkan bey benim 10 çift muhabet kusumvar bazen yavrular 10-15 günlüken anneleri yavrulara bakmıyor veya kursakların dayemek olanlarda ölüyor acaba neden olabilir anne tekrar çiflesiyor acaba çiftlerin dinlendirilmeleri hakında da bilgi verirsenizsevinirim

img

05mehmet

16 yıl 4 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

ali bey merhaba zaten başımıza ne geliyorsa o çok bilmiş kuşçulardan geliyo.ne alaka renk uyumu yok öyle birşey inanma.kuşların anlaştıkları birbirleriyle öpüşmelerinden birbirlerini sürekli takip etmelerinden dişinin yuvaya girip çıkmasından erkeğin tünekte dişiye doğru yan yan koşmasından bir ayağını dişinin üstüne atıp çiftleşmek istemesinden anlaşılır.ama birde iyi anlaşır fakat kuşlardan biri hazır değilse tüye girmiş,yorgun,veya hastaysa iş farklıdır.bunların hiçbiri yoksa kuşların anlaşamadığının göstergesidir.öyleyse yapacağın en doğru sey iyi tanıdığın bir üreticiye kuşların ikisinide götürüp onun salmasına koyman kuşların hangi kuşlarla anlaşıyorsa o kuşları almandır.ilgine tesekkür eder bol yavrulu sezon dilerim..

img

norwich

ÖZEL MESAJ

eczmuhabbet arkadaşim 4 aylık bir kuşun kanatlarının olmaması yavruluğundan değil büyük bir ihtimalle o kuşu sizden önce biri satın almış alıştırmak içinde kanatlarını kesmiş yada çekmiş.tekrrar kanatlarının eski haline gelmesi için bekleyeceksin makasla kesilmiş ise o kanatlarını çekmen gerek.kaşınması bitte olabilir ama kabarması hayra alamet değil hastalık olabilir.hava değişikliği etkilemiş olabilir.yemi vermeyip ele alışsın diye aç bırakmak çok gaddarca böyle birşeyi kesinlikle yapmayın kuşun size adaptesizaman alacaktır.onunla konuşun elinize alın sevin yerine koyun kafeste iken ani hareketler yapmayın.kolay gelsin

img

norwich

ÖZEL MESAJ