Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

değerli arkadaşlar sorularınızı bekliyorum - 7.sayfa

ben erkan yalovada üreticiyim 15 senedir bu işi profosyenel olarak yapıyorum her türlü soru ve sorunlarınıza çözüm bulmak için sizi bekliyorum

img

norwich

19 yıl 3 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

erkan bey birde muhabbet kuşum zaman zaman ağzını oynatıyor gagasını gıcırdatıyor birbirine sürüyor .acaba konuşmaya mı çalışıyor._?

img

gül_77

16 yıl 1 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ilker yaş farkı sorun değil hatta daha iyi bizler kuşlarımızı eşe atarken küçük ve büyük atarız.kuşların önce anlaşmaları gerek bekle 10 gün sonra yuvalık koy.anlaşırlarsa yuvaya girer çıkarlar o zaman çiftleşirler.daha sonra yine yaz bana durumu gözden geçirelim.

img

norwich

ÖZEL MESAJ

Merhabalar erkan bey , muhabbet kuşu beslemeye karar verdim ama iyi bir tür istiyorum ve insana alışkın kaçmayan sürekli oyun oynayan bir kuş olsun istiyorum , sizin yeriniz yalova merkezdemi ? ben pendikteyim ama serçe gibi hırçın kuşlara 30-40ytl verip kandırılmak istemiyorum. Size ulaşmam zor olurmu? Birde ben çok küçük daha uçamayan bir yavrum olmasını isterim tavsiyelerini bekliyorum

img

sinans

16 yıl 1 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

gül 77 arkadaşım kuşun yavru olsa gerek anlattığından anladığım kadarıyle.Kuşun yer değişikliğinden etkilenmiş aldığın yerle senin beslediğin yer arasındaki ısı farkı onun dengesini bomuş.vitamin vermen iyi olur.mama vermeyi eksik etme tüyede girebilir yani tüylerini yeniler.vitamin olarak vitaform ver bu onun hem vitamin hemde antibiyotik ihtiyacını karşılar.gagasını gıcırtatmasını önlemek için gaga tasını koy.kuşunun yerinide değiştirme hep aynı yerde kalsın kolay gelsin..

img

norwich

ÖZEL MESAJ

NORVİCH cevap yazdığın için sağol..nişanlım ben sevdiğim için muhabbet kuşu almış ama kuşun bi kanadındaki uzun tüy kopmuş.baktığımda yeni tüyler çıkıyor.yalovalıyım burda bi dükkanınız varsa getirsek bakarmısın?

img

gül_77

16 yıl 1 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bir buçuk aylıkken aldığım muhabbet kuşu bugün 1.5 yaş civarında. Sorun, bu genç ve küçük dostumuz bir türlü susmuyor. Enteresandır geceleri de susmuyor, oda yeterince karanlık olmasına rağmen, kafesinin üzerini ışık almayacak şekilde örttüğümüzde bu kuş gene ötüyor. Hiçbir şekilde susmuyor kolay kolay. Bu bir sorun mudur? Bu bir sorun değilse de bir nebze olsun bunu engellememiz mümkün müdür, yoksa tadını mı çıkaralım? Not: kuşlar iki tane. İkisi de erkek ve ayrı kafeslerde duruyorlar, birbirlerine komşu vaziyetteler. Tek erkeğin canı sıkılmasın diye ikili besliyorum. Yardımınız için şimdiden teşekkürler. Huysuz olan kuş yaşı küçük olan. Diğeri zaten 10 yaşında ağır takılıyor.

img

randonyanis

16 yıl 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

abi allah aşkına yardım et msne ekledim kabul etmedin galiba ya bu avispray parazit ilacı sıktım gözüne geldi galiba napmalayımm yıkadım falan ama böyle kapatıyo sürekli seyiririyo gözü hayvanın

img

caglar_gfb

16 yıl 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sayın sinan ben yalova merkezdeyim ama pazar günleri musait olabilrim çünkü çalışıyorum.Yavru kuş almanız daha iyi ama uçmayan kuş iyi bir fikir değil sebebi alacağınız kuşun muhakkak yem yemesi gerek yoksa size alışamadan vefat eder.Uçmayan kuşta yem yiyemez.

img

norwich

ÖZEL MESAJ

değerli kardeşim gül ben yalovadayım fakat benim bir pet shopum yok benim mesleğim bu değil.Eşim ve ben bu kuşları ayrı bir üretimhanede beslemekteyiz.Ama her konuda yardımcı olurum msn adresim [email protected]

img

norwich

ÖZEL MESAJ

çağlar arkadaşım kuşunun gözünü yıkamışsın dolayısıyle göz çevreside yıkandı.Bu çevrede kalan ilaç atıklarını kasıyarak yaymış ve gözüne daha önce gelenle birlikte oran artmış.yapacağan şey her gün gözünü yıkayacaksın ve teramicin göz merhemi kullanacaksın.Daha önce bir arkadaşta aynı sorunu bu şekilde yendik geçmiş olsun.

img

norwich

ÖZEL MESAJ